Як зробити клітку для морських свинок. клітка для морських свинок.

Морські свинки - милі і спокійні тварини. У змісті вони не дуже примхливі, проте їм потрібний власний будиночок і шматочок своєї власної території. Як і багатьом іншим гризунам, морським свинкам необхідно багато рухатися, а значить - клітина повинна бути досить просторою. У клітці обов'язково має бути укриття, де тварина може сховатися.
Вам знадобиться
  • Дерев'яний ящик
  • Металева сітка
  • Дощечки для будиночка
  • Рейки
  • Дверна петля
  • Гачок і петля або засувка
  • Столярні інструменти
  • Цвяхи
  • Столярний клей
Інструкція
1
Зробіть дерев'яний ящик. Якщо є можливість дістати досить великий пакувальний ящик. Можете взяти і його. Головне - зверніть увагу на розміри, а також щоб дно його і стінки не мали щілин. Якщо у вас всього одна морська свинка, візьміть ящик з площею дна 60х40 см і висотою стін 40-45 см. Взявши готовий ящик, випиляєте в трьох бічних стінках і стелі «віконця» - отвори розміром майже у всю стіну, необхідно залишити 15 см знизу і по 3-4 см з боків і стелі. З досить високого ящика можна зробити клітку взагалі без даху. Свинки прекрасно будуть там себе почувати. Широку смужку знизу потрібно зробити тому, що морські свинки не люблять протягів.
2
В одній зі стінок зробіть двері. Відріжте від рейки 4 шматки по внутрішньому периметру бокової стінки і скріпіть їх між собою. Це можна зробити, зрізавши кути під кутом 45 ° і склеївши зрізи столярним клеєм.
3
Відріжте шматки сітки. Вони повинні бути приблизно рівні відповідним стінок ящика - може бути, трохи менше, але такими, щоб повністю закривали «віконця» і ще залишалося кілька сантиметрів на кріплення з кожного боку. Прибийте сітку на всі стінки майбутньої клітини, стеля і двері. Можна з внутрішньої сторони додатково зміцнити їх рейками.
4
Двері посадите на дверну петлю. Маленькими гвоздиками прибийте до неї гачок, а на стінку клітини - петельку. Якщо ви робите клітку без даху, то двері вам не особливо потрібна, міняти корм, воду і підстилку можна і через дах. В принципі, клітина готова, тепер необхідно подумати про її обладнанні.
5
Перш за все вам знадобиться піддон. Він повинен бути досить високим. Піддон можна підібрати в зоомагазині, але якщо вам пощастить знайти велику фотографічну кювету - теж буде непогано. Можна зробити піддон і з дерева, але його важче мити. Піддон повинен вільно проходити в двері.
6
Будиночок можна зробити із шухлядки поменше. Ніяких особливих хитрощів для цього не потрібно, достатньо прорізати в одній з граней вхід. Покладіть в будиночок свіжого сіна. Його теж треба регулярно міняти. У клітці обов'язково повинні бути годівниця і поїлка. Поїлка переважніше механічна, яка підвішується до сітки. Можна зробити і сінник.
7
Всі інші елементи житла вашого вихованця - на ваш розсуд. В клітці можуть бути іграшки, драбинки, лабіринти. Колесо морським свинкам не потрібно. Вони не особливо його люблять, і у них є на те свої підстави - слабкий хребет. Так що колесо їм може бути навіть шкідливо. Драбинки теж не повинні бути високими.
Зверніть увагу
Звичайну дверну петлю можна замінити кількома петельками від шафи. Клітку поставте на добре освітлене місце, але не поруч з вікном.
Корисна порада
У морської свинки в клітці постійно повинні бути палички та інші предмети, які вона може гризти.
Морські свинки - практично самі невибагливі в побуті тварини. Вони досить охайні, а також милі і доброзичливі у спілкуванні. Деякі власники морських свинок вважають, що тварини здатні розпізнавати свою кличку, а також виконувати прості команди. Крім цього, ці домашні улюбленці - справжня знахідка для сімей з дітьми. Морські свинки НЕ злопам'ятні і з задоволенням приймають участь в іграх. Для того щоб ваш вихованець відчував себе як вдома, необхідно цей будинок для нього виготовити. Морським свинкам дуже потрібен власний куточок, тим більше що гуляє по квартирі без нагляду тварина здатне заподіяти багато шкоди: перегризти проводи, зіпсувати меблі або шпалери. Як же вибрати правильну клітку і інтер'єр, щоб порадувати свого домашнього вихованця?
Інструкція
1
Клітка для морської свинки повинна бути досить великою. Постарайтеся, щоб вона перевищувала розміри 40х60, в цьому випадку тварина почуватиметься цілком комфортно. Обов'язково зверніть увагу на піддон. Він може бути виготовлений з пластмаси, дерева або інших матеріалів. Найголовніше, щоб його висота досягала 12 см. Пам'ятайте, що морські свинки дуже бояться протягів, та й постійно збирати розлітаються з клітки тирса вам доведеться набагато рідше.
2
Ще однією обов'язковою частиною інтер'єру клітини для морської свинки повинна стати поїлка. Краще якщо вона буде підвісний, миску з водою свинка може перевернути і намочити підстилку. Зміцніть поїлку так, щоб вихованцеві не довелося сильно витягати шию.
3
Миски для їжі також краще закріпити. Так їжа завжди буде знаходиться саме в них, а не на підстилці або в піддоні. Краще купувати керамічні мисочки, вони досить важкі, тому тварина не зможе їх перевернути.
4
Бажано зробити в клітці спеціальний сінник, щоб ваш улюбленець міг в будь-який момент поласувати запашною сіном.
5
Далі ви можете розмістити в клітці різні іграшки або лабіринти для свинок. Деякі власники вважають, що також морським свинкам потрібен спеціальний будиночок. Однак існує думка, що тварини, які мають власний будинок, стають більш полохливими і замкнутими, так як в будь-який момент можуть в нього сховатися.
Зверніть увагу
Не варто ставити в клітці крутиться колесо. Морські свинки зовсім не схожі на хом'яків. У них досить слабкий хребет, тому біг в колесі може сильно нашкодити їм.
Корисна порада
Якщо ви хочете зробити двоповерхову клітку, то продумайте конструкцію так, щоб на підлозі другого поверху, а також сходах не було решіток. В іншому випадку морська свинка може застрягти або сильно поранитися.