Як зробити будинок з пляшок.

З чого можна побудувати будинок на своїй ділянці? З цією проблемою стикаються всі, хто прагне побудувати щось не зовсім традиційне. Будинки з пляшок придумані давно, але як і раніше зустрічаються нечасто. Між тим скляні стіни відмінно утримують тепло. Стіна вийде досить товстою. Головний недолік подібного будівельного матеріалу - потрібно дуже багато однотипних пляшок, інакше кладка вийде нерівною.
Вам знадобиться
  • Багато пляшок з-під вина, шампанського, горілки
  • Цемент або бетон
Інструкція
1
Підготуйте пляшки. Це досить тривалий процес, оскільки їх потрібно дуже багато. Пляшки необхідно очистити від залишків етикеток, ретельно промити і добре висушити. Там не повинно залишитися ні краплі вологи. Після сушки пляшки закупорюють. Найкраще залити горлечка тим же цементним розчином, який буде використовуватися при будівництві будинок а.
2
Фундамент для пляшкового будинок а робиться самим звичайним способом. Він нічим не відрізняється від фундаменту цегляного будинок а. Зробіть проект будинок а, виройте котлован, залийте фундамент і починайте будувати. Весь секрет - в укладанні пляшок. Можуть бути різні варіанти будівництва, і вам треба вибрати кращий.
3
Визначте, якими ви хочете бачити стіни будинок а. Зовні може бути або бетон, який ви потім оформите на свій розсуд, або скло, яке до того ж буде пропускати природне світло. Від цього залежить технологія заливки бетоном. Кладка в обох випадках однакова.
4
Приступайте до будівництва. Залийте на фундамент шар цементу. Укладіть пляшки щільно один до одного, денцями в одну сторону. Наприклад, до зовнішньої сторони будинок а. Налийте шар цементу по горлечко пляшок, до самої опуклою їх частини. Викладіть наступний ряд пляшок так, щоб горлечка пляшок нового шару входили між двома шийками нижнього ряду. Після цього знову викладається ряд пляшок так само, як перший, потім - як другий. Надлишок цементу видаляється по ходу кладки.
5
При такому типі кладки будівництво йде не по периметру, а окремо по кожній стіні. Побудуйте всі стіни. На кутових стиках зробіть повне бетонування. Утворені бетонні поверхні можна декорувати цементним розчином, в який замість піску додано потовчених пляшкове скло різного кольору.
Зверніть увагу
Якщо в пляшках залишиться волога, скло помутніє. В цьому випадку воно скоріше постаріє і потрескается.Закупорівать горлечка необхідно, виставляючи залиті цементом горлечка вниз, щоб волога не затікала всередину. Цементний розчин має бути досить густою.
Корисна порада
Пляшки можна підібрати за кольором і викласти на стінах узори.Еслі не вийшло запастися однаковими пляшками на весь будинок - підберіть їх так, щоб однакові пляшки були для кожної стіни. Для такої кладки можна замішати цемент не на воді, а на масляному лаку. В цьому випадку пляшки перед роботою треба буде знежирити розчином соди. Стельові перекриття, віконні і дверні блоки, так само як і інші будівельні конструкції - звичайнісінькі.
Із пластикових пляшок можна зробити дивовижні речі: пальму, вазочку, совок для сипучих матеріалів або навіть біжутерію. Але найдивовижнішим предметом можна назвати справжній будинок, виконаний цілком з пляшок . Споруда такого будинок а чимось схожа з закладанням будинок а з цегли: пляшки заповнюються піском і скріплюються між собою спеціальним розчином.
Інструкція
1
Передусім необхідно роздобути матеріал - дуже багато пляшок . При цьому форма і розмір можуть бути будь-якими. Так для будівлі одноповерхового будинок а середніх розмірів у вас може піти близько п'яти, а то й восьми тисяч пляшок . Заповніть кожну з них сухим піском ущерть, періодично утрамбовуючи його, закрийте кришкою і приступайте до закладання цього імпровізованого «цегли». Скріплювати пляшки слід розчином, приготованим з тирси, глини, землі та цементу. Останнього потрібно брати трохи, для додаткової зв'язки.
2
Почніть з колон. Зробити їх можна як завгодно, але не менше трьох. Потім виройте яму округлої форми і діаметром 60-100 см для фундаменту. Діаметр ями повинен бути більше діаметра опори хоча б на 20 см.
3
Вставте під колону по центру фундаменту арматуру. Потім навколо неї покладіть 10-11 пляшок . Спочатку пляшка ставиться на бетонну подушку горлечком в центр арматури. Шпагатом навколо горлечка покладеної пляшки робиться оборот або вузол. Врахуйте такий момент: кришки сусідніх пляшок обов'язково повинні один з дружкою стикатися. Таким же чином викладіть решту пляшки. Перше коло готовий.
4
Проміжки між пляшок залийте бетоном, потім перечекайте кілька годин, поки цемент не просяде. Тепер можна продовжувати роботу над колоною. Можна між пляшками при зведенні опор закладати уламки цегли або інший будівельне сміття. Звівши все колони, знову дайте цементу осісти. Після цього колони можна покривати штукатуркою.
5
Наступним кроком є зведення стін. Тільки перед цим у вас вже повинен бути готовий фундамент. Чим він буде ширше, тим краще. При зведенні стін пляшки кладуться на розчин, про який згадувалося вище. Можна використовувати звичайний бетон. Щоб у вас не було особливих проблем з внутрішньою обробкою будинок а, залишайте горлечка зовні. Побудувавши стіни, обв'яжіть горловини пляшок дротом або шпагатом. Так у вас вийде якась подоба обрешітки, на яку легко буде встановити який-небудь оздоблювальний матеріал. Далі стіни штукатуряться зовні і зсередини.
6
Дах зводиться аналогічно даху цегляного будинок а. Опори зводяться також. Тільки замість черепиці або шиферу ви будете використовувати всі ті ж пляшки. Зробивши дах, вам залишиться лише провести чистову обробку будинок а.