Як прожити в селі.

Близько тридцяти відсотків росіян проживають в сільській місцевості. І далеко не завжди життя в селі є каторгою, як можуть подумати жителі міст і мегаполісів. Вам належить провести канікули в селі або навіть більш тривалий час? Не думайте, що це буде дуже погано. Заняття і розваги можна знайти де завгодно, було б бажання.
Вам знадобиться
  • Книги, матеріали для рукоділля, м'яч
Інструкція
1
Переїжджаючи в село, подумайте не про те, як вам буде не вистачати кінотеатрів та інших благ міського життя, а про плюси сільського життя. А їх існує досить для того, щоб відправитися в дорогу з очікуванням чогось приємного. До головного плюса можна віднести, звичайно, свіже повітря. Крім цього, екологічність і можливість вирощувати свої овочі на присадибній ділянці. Та й не тільки овочі - за свіжі м'ясо і яйця ваш організм також скаже вам величезне спасибі.
2
Подумайте, чим ви будете займатися в селі . В місті ми просиджуємо в інтернеті, перед телевізором, іноді гуляємо, відвідуємо кафе і кіно. Але ми дуже рідко буваємо на природі. В сільській місцевості таких можливостей буде хоч відбавляй. Користуйтеся цим! Навіть проста прогулянка по лісі принесе вам досить задоволення.
3
Перед поїздкою в село придбайте улюблені книги або ті, які давно хотіли прочитати. Сидячи на лавці в тіні дерев з кухлем свіжого молока ви проведете багато чудових вечорів. Взагалі, село - це склад нереалізованих бажань.
4
У місті вам може не вистачати часу на щось, вас затягують сучасні технології. В сільській місцевості же ви можете нарешті приділити час собі з користю. Доглядайте за шкірою обличчя та тіла за допомогою свіжих овочів і фруктів. Займайтеся рукоділлям, слухайте музику. Зберіть трави, висушіть їх і у вас завжди буде корисний чай в зимовий час. Збирати можна, до речі, ще й гриби, ягоди.
5
Нарешті, село - дуже підходяще місце для активного відпочинку. Прогулянки по річці на човнах, бадмінтон, футбол, волейбол та інші види спорту доступні в сільській місцевості. А заняття на свіжому повітрі принесуть вам дуже багато користі. До того ж можна освоїть нові види спорту? наприклад, катання на конях. Не можна не сказати і про такі чоловічих розвагах, як полювання та риболовля.
6
Не ставтеся до свого життя в селі як до заслання. В наш час в селі можна жити не гірше, ніж у місті. А можливо навіть і краще. Потрібно просто вміти помічати плюси в тому, що тебе оточує. Людина завжди знайде собі заняття до душі і буде отримувати задоволення від життя, якщо трохи постарається.
Відкриття власного бізнесу в селі має переваги і недоліки - купівельна спроможність сільських жителів значно нижче, ніж міських, але сама процедура ведення справи трохи спрощена. Все залежить від заможності основної маси населення та рівня споживання.
Інструкція
1
Продумайте ідею свого бізнесу - необхідно, щоб вона була майже ексклюзивною, оскільки сільський бізнес може не витримати конкуренції місцевих підприємців. З прибуткових підприємств можна відзначити будівництво пасіки, розведення та вирощування екзотичних тварин (наприклад, страусів), маловідомих фруктів і овочів, пр.
2
Прорахуйте видаткову частину свого бізнес-плану - вона буде включати витрати на будівництво або оренду виробничих приміщень, загонів для худоби, підведення необхідних комунікацій, витрати на наймання працівників, транспорт і т.д. Також включіть в витратну частину кошти, які ви заплатите за відкриття вашого підприємства, оформлення його організаційної форми, отримання відповідних дозволів.
3
Продумайте канали збуту. Якщо ви будете орієнтуватися тільки на сільських покупців, то ваш прибуток буде помітно відрізнятися від тієї суми, яку ви можете отримати за свою продукцію в місті. Проблема збуту продукції в селі стоїть гостріше, ніж у місті, так як торгувати за прилавком самостійно у вас навряд чи вийде, а перекупники пропонуватимуть завідомо низькі ціни. Часто для реалізації продуктів харчування потрібна наявність торгових точок у місті, які будуть володіти відповідними сертифікатами - вам необхідно зайнятися пошуком підходящих реалізаторів.
4
Обов'язково враховуйте у своєму бізнес-плані можливі ризики - неврожайні періоди, хвороби, які можуть вразити тварин або рослини, додаткові витрати у разі несприятливих погодних аномалій. Ви завжди повинні розташовувати певною частиною грошових коштів, так званим запасом для форс-мажорних ситуацій.
5
Якщо ви плануєте надавати послуги міських жителям або туристам (відкриваєте декілька приватних будиночків в мальовничому місці), то необхідно вирахувати витрати на рекламу - ви будете давати оголошення в газети і журнали, на телебачення, на інтернет-ресурси і т. д.
6
Найміть працівників - вам доведеться провести кілька співбесід з місцевими жителями. Звертайте увагу на їх особисті якості, а також наявність досвіду та освіти в потрібній вам області.