Як розташувати лічильник. Як правильно повинні распологаться лічильники для води.

Місце положення приладу обліку ще донедавна мало цікавило не тільки власників житла чи іншої нерухомості, але і наглядові органи. На сьогоднішній день через жорсткість деяких технічних і санітарних норм розташування лічильників є одним з важливих моментів при огляді приміщень, і тим більше при здачі оних в експлуатацію.
Інструкція
1
Лічильники бувають різні, почнемо з електричного. Лічильник електроенергії повинен розташовуватися біля входу в квартиру. До глиняному горщику з монетками, який повинен стояти там по фен-шую, це не має ніякого відношення, оскільки в ті часи, коли створювалося це вчення, електрику якщо й існувало, то тільки у вигляді таємного знання жерців вищого посвяти богині Іштар в Месопотамії. Тут доведеться молитися іншим богам, не менш грізним. Але все набагато прозаїчніше. Після введення в квартиру починається розгалуження електричного кола, а лічильник повинен вважати все!
2
Тепер про те, як повинен розташовуватися лічильник відповідно до вимог «Енергонагляду». Лічильник повинен бути легко доступний для демонтажу, ремонту та зняття показань, ховати його в якусь нішу категорично заборонено.
3
Лічильник переважніше повинен розташовуватися в приміщенні з перепадами температур від 0 градусів до плюс 40, не більше; при монтажі лічильника на вулиці, за вимогами «Енергонагляду» необхідно забезпечити ізоляцію лічильника від впливу атмосферних опадів і, в разі необхідності, його підігрів.
4
Позиційно лічильник повинен розташовуватися по висоті від 0,8 м до 1,7 м. У виняткових випадках допускається розташовувати лічильник нижче 0,8 м, але ніяк не нижче 0,4 м. Особливі вимоги у «Енергонагляду» до вологості приміщення, вода ну ніяк не повинна потрапляти всередину лічильника.
5
Будьте уважні, до окремих типів лічильників електроенергії є свої кумедні вимоги, наприклад, такі як «схема кріплення лічильника повинна забезпечувати вертикальність апарату з точністю до 1 градуса»! Так що уважно читайте інструкцію до вашому лічильнику.
6
З лічильниками витрати води все простіше, до них особливих вимог немає, за винятком доступності для монтажу, освітленості місця установки і можливості зняття показань без допомоги дзеркал. Окремим рядком в Гості вказується обов'язкову наявність електричного шунта в тому випадку, якщо водопровід використовується як заземлення.