Як розвинути вестибулярний апарат.

Вестибулярний апарат людини відповідає за здатність утримувати рівновагу. Згідно з твердженнями вчених, він розвивається до 4-х річного віку. Але насправді розвинути вестибулярний апарат може і цілком доросла людина, яка регулярно тренує свій мозок.
Інструкція
1
Навчіться тримати рівновагу при ходьбі. Щодня ходите по нерівних доріжках не менше 40 хвилин. На час прогулянки носите на спині рюкзак з невеликим вантажем. Якщо немає іншої можливості, ходите з рюкзаком по дому.
2
Встаньте, розставивши ноги на ширину плечей і закривши очі, виконуйте нахили і кругові рухи головою.
3
Намалюйте на доріжці пряму лінію або натягніть невеликої трос, витягніть руки в сторони і ходите точно по лінії. Спочатку виконуйте цю вправу з відкритими очима, а з часом спробуйте закривати очі і точно йти по смузі. Така вправа зручно робити на піску, який попередньо розрівняли. Відкривши очі, після проходження дистанції, буде добре видно, скільки разів ви збилися зі шляху.
4
Візьміть в руку невеликий предмет (ручку, паличку). Витягніть руку, зосередьте свою увагу на предметі і починайте не надто швидко крутитися навколо предмета.
5
Для того щоб розвинути вестибулярний апарат , витягніть обидві руки в сторони і крутитесь навколо своєї осі. Для цієї вправи треба вибрати відповідне місце, оскільки велика вірогідність падіння від того, що закрутиться голова.
6
Витягнувши руки в сторони, встаньте на одну ногу і закрийте очі. Потім поміняйте опорну ногу і повторіть вправу. Чим довше ви утримайтеся в такому положенні, тим краще. Через час ускладніть вправу круговими рухами піднятою ноги.
7
Візьміть предмет, який менше розміру стопи. Станьте на нього однією ногою і балансуйте, утримуючи рівновагу спочатку з відкритими очима, а потім із закритими. Ускладнюється вправу заміною опори на більш маленьку, на якій важче тримати рівновагу.
8
Використовуйте будь-яку можливість покувиркаться або пострибати на батуті, просто катайтеся на гойдалках.
9
Знайдіть спортивний майданчик з горизонтальним колодою або вузькою трубою для ходіння по ним з утриманням рівноваги.
10
Крім усього перерахованого вище, корисно займатися плаванням і стрибками в воду, спортивною гімнастикою.
Для розвитку рівноваги необхідно виконувати комплекс вправ, займатися спортивними і рухливими іграми. Час, відведений на ці заняття, має становити 90 хвилин 3-4 рази на тиждень.
Інструкція
1
Встаньте, стопи розташуйте на одній лінії (права перед лівою), руки на поясі. Стійте 20 секунд. Потім виконайте цю вправу з закритими очима.
2
Ноги разом, руки на поясі. Підніміться на носки, стійте 15 секунд.
3
П'яти і шкарпетки разом. Руки на поясі. Очі закриті - стійте 20 секунд.
4
Руки на поясі. Підніміться на носку правої ноги, ліву ногу зігніть і підніміть вперед. Стійте 15 секунд.
5
У стійці на носках (ноги разом) виконайте п'ять нахилів тулуба вперед до горизонтального положення. 1 нахил виконуйте протягом 1одной секунди.
6
У стійці на носках (ноги разом) нахиліть голову до межі тому. Стійте 15 секунд.
7
Стоячи на носку правої ноги, руки на поясі. Виконайте 6 махових рухів лівою ногою вперед і назад (з повною амплітудою руху).
8
Стоячи на носках, виконайте 10 швидких нахилів голови назад.
9
Підніміться на носку правої ноги, ліву зігніть і підніміть вперед. Голову до межі нахиліть назад і закрийте очі - стійте 5 секунд.
10
Однією витягнутою рукою виробляєте плавні вільні обертання перед грудьми, другий одночасно очерчивайте рівнобедрений трикутник.
11
Сядьте. Руки на рівні грудей зігнуті в ліктях долонями донизу. Однією рукою виробляєте обертання в ліктьовому суглобі за годинниковою стрілкою, другий - проти.
12
Встаньте, витягнутої вперед рукою описуйте круги за годинниковою стрілкою, в той же час пензлем цієї руки очерчивайте круги проти годинникової стрілки. Вправа виконуйте правильно, без ривків. Руку при цьому не згинайте в ліктьовому суглобі.
13
Прекрасним засобом розвитку рівноваги є також заняття гімнастикою на таких снарядах, як перекладина, бруси, стрибки через коня або козла, катання на велосипеді, метання тенісного м'яча, гранати, сніжків, предметів у ціль.