Як зробити цікаву презентацію.

Успішна презентація - успіх для вашого бізнесу або проекту. Але що ж зробити для того, щоб ваша презентації викликала у глядачів інтерес, а не зевания і сонливість? Якщо вам цікава ця тема, прочитайте рекомендації нижче.
Інструкція
1
Говоріть простими словами. Не варто ускладнювати свою презентацію нудними термінами, які не будуть всім зрозумілі. І навіть якщо будуть зрозумілі, то все одно слухати наукові чи спеціалізовані теми не цікаво. Презентація повинна бути легка в сприйнятті. Спробуйте довести презентацію до сердець глядачів, а не до їх розуму. Спілкуйтеся з аудиторією не як з натовпом, а як з співрозмовниками.
2
Підготуйте промову заздалегідь. Красиві слайди на презентації - це здорово, але потрібна і грамотна мова. Напишіть коротко план виступу, щоб у вас не виникало ніяких непередбачених обставин на презентації.
3
Зацікавлювати з перших пропозицій. Якщо вступ буде нудним, то навряд чи хтось буде вслухатися в презентацію , навіть якщо «родзинку» ви заготовили в самому кінці. Впечатлившая началом. Вам вибачать посередню інформацію посередині, якщо її не буде надто вже багато.
4
«Малюйте» гарні образи у свідомості руїну. Чим яскравіше картинка, тим краще сприймається. Правда, образи варто вибирати виходячи зі складу аудиторії. Не варто жінкам «малювати» картинки зі світу спорту, а пенсіонерам - картинки, гідні дитячої уяви.
5
Заготовте красиві слайди. Багато людей сприймають інформацію візуально набагато краще, ніж на слух. Тому варто зробити красиві фотографії та градиентную заставку. Вона не повинна бути занадто яскравою, щоб не відволікати глядачів від тексту презентації і від зображень.
6
Додайте трохи гумору. Щоб презентація стала більш живою, можна вставити в неї трохи веселого змісту. Проте варто знати міру.
Далеко не кожна людина, що володіє феноменальними знаннями, є хорошим співрозмовником. Часом надлишок знань не допомагає, а навіть заважає в спілкуванні. З підготовкою презентації справа йде так само. Підбір цікавих фактів - це тільки початок шляху. Тепер треба зробити так, щоб факти зацікавили аудиторію.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, проектор, програма Power Point
Інструкція
1
Продумайте структуру презентації. Універсальних порад в цьому питанні бути не може. Але в результаті у вас повинно вийти логічне виступ (вступ-основна частина-висновок). У ньому мають чергуватися серйозні і розважальні моменти. Іноді слухачам треба давати відпочити.
2
Зробіть акцент на певних тезах, провідних публіку до основної думки виступу. Адже ваше завдання - переконати аудиторію в чомусь. Тому найважливіші моменти треба повторити кілька разів. Тільки намагайтеся своїми повторами не набридне слухачам. Дійте акуратніше.
3
Продумайте, як зацікавити аудиторію на емоційному рівні. Намагайтеся крім фактів оперувати історіями, пов'язаними з предметом презентації. Досвідчені оратори знають, що після їхнього виступу аудиторія згадує не цифри, а історію, ці цифри яка ілюструє.
4
Приділяйте слайдам рівно стільки уваги, скільки потрібно. Людина 80% інформації отримує за допомогою зору. Тому бажано, щоб слайди були красивими і яскравими. Але вони не повинні затьмарювати оратора. Це потужна, але все-таки допоміжна частина презентації. Не читайте інформацію по слайдах. Вони просто повинні ілюструвати підготовлений вами текст.
5
Відрепетируйте презентацію . Засічіть час. Оптимальна тривалість виступу - 20 хвилин. За цей час можна розповісти все найнеобхідніше і не встигнути набриднути своєму слухачеві.
6
Відштовхуйтеся від аудиторії. Не забувайте, ваша презентація повинна бути орієнтована на конкретних слухачів. З учителями потрібно говорити на одній мові, з бізнесменами - на іншому, з продавцями - на третьому. Якщо ви не знаєте, перед ким вам належить виступати, задайте кілька запитань на початку презентації («Ким ви працюєте?», «Хто ви за освітою?» І т.д.) Це дасть вам можливість зорієнтуватися, а аудиторія «прокинеться».
7
Зберігайте динаміку доповіді. Відповіді на запитання слухачів повинні бути короткими. Краще, якщо ви відповісте на них після презентації.
8
Перевірте перед виступом всю необхідну вам техніку. В іншому випадку можуть виникнути непотрібні паузи.
Зверніть увагу
Щоб не виникало прихильності до тексту, що не прописуйте ваш виступ повністю. Як правило, оратори, які читають з аркуша, не дуже цікаві.
Корисна порада
Кожен слайд має бути присвячений одному тезису. Бажане число слайдів у презентації - 10.