Як розпізнати діаманти.

Справжні діаманти і ювелірні вироби з ними коштують недешево, тому, природно, існують шахраї, які продають різні підробки. Якщо вам пропонують купити ювелірний виріб з рук, якщо ви хочете з'ясувати, чи справжній діамант прикрашає подароване вам кільце, якщо вам здається, що після чистки у ювеліра ваші коштовності виглядають якось не так, є кілька простих способів розвіяти всі сумніви.
Вам знадобиться
  • Ювелірна лупа
Інструкція
1
Багато людей вважають, що алмаз - це тільки прозорий, безбарвний камінь. Це невірне судження. Існують блакитні та рожеві діаманти , а також камені кольору «шампань», «коньячні», не варто забувати про знаменитих чорних діамантах. Тому забарвлення каменю не є скільки-небудь важливої при визначенні його справжності.
2
Інше помилкова думка про товари з діамантами полягає в тому, що справжній камінь повинен бути тільки на «підкладці» з білого золота або спеціального родиевого покриття. Так, як правило, щоб підкреслити притаманну цим каменям глибину і їх «гру», ювеліри поміщають діаманти на більш світлому металі, але це не непорушне правило. Існують дуже дорогі прикраси, в яких діаманти цілком оточені золотом за задумом художника.
3
А ось те, що діаманти повинні бути вставлені тільки в дорогоцінні метали - вірно. Навіть вироби з золота з низькою пробій вже не прикрашають такими каменями. А золото високої проби зазвичай не використовують у виробах з фіанітамі та іншими імітаціями діамантів.
4
Поставтеся скептично і до поради спробувати подряпати скло діамантом. Так, за шкалою Мооса твердість скла 5,5 балів, а алмаза - 10 і, безумовно, діамант залишить на склі подряпину, але кварц і цирконій з твердістю в 7,5 і 8, 5 балів за тією ж шкалою точно так же подряпати скло .
5
Хороший спосіб переконатися в достовірності діаманта - уважно розглянути його через збільшувальне скло. Справжні камені матимуть крихітні вади і невеликі вкраплення. Діамантів без єдиного недоліку в світі дуже мало, їх можна перелічити по пальцях, вони коштують мільйони. Підроблені ж камені - ідеальні, оскільки процес їх виробництва не передбачає можливості створення штучних недоліків.
6
Якщо у вас є можливість використовувати ювелірну лупу, то з її допомогою ви зможете знайти на одній з граней каменю лазерне гравіювання з його номером і фірмою-огранщиком. Безумовно, це не стосується старовинних діамантів і каменів вагою менше, ніж чверть карата.
7
За допомогою лупи уважно розгляньте діамантові грані. У справжнього каменю всі вони гострі, у нього немає і не може бути заокруглених країв.
8
Подихаєте на камінь доти, поки він не запітніє. Якщо він залишиться туманним кілька секунд по тому, значить, це не діамант. На справжніх алмазах конденсат пропадає відразу ж. Однак пам'ятайте, що бруд може утримати вологу, тому дуже важливо очистити камінь перед цим тестом.
Корисна порада
Оскільки діамант вельми дорогий камінь, при найменших сумнівах в його справжності є сенс віднести алмаз до ювеліра-оцінювачу, оскільки помилка може вам занадто дорого обійтися.