Як прокласти кабель у землі.

Особливе місце в облаштуванні дачної ділянки або заміського будинку займає прокладка електричних комунікацій. Щоб правильно прокласти кабель в землі, необхідно знати особливості своєї ділянки, строго дотримуватися правил і норм безпеки. Прокладка кабель вих комунікацій не так проста, як може здатися людині, не присвяченому в деталі.
Інструкція
1
Перш за все, слід намітити трасу для прокладки кабелю. Вона не повинна розташовуватися поблизу дерев. Вкрай небажано допускати перетинання кабелю з іншими підземними електричними мережами. Уникайте також перетину майданчиків, де зазвичай підвищена навантаження на грунт.
2
Приступайте до копанні траншеї. Глибина її не повинна бути менше 70 см. Викопану траншею очистіть від предметів, які можуть пошкодити оболонку кабелю. Приберіть камені, скла, металеві предмети.
3
Підготуйте піщану подушку. Підійде найпростіший кар'єрний пісок. Пісок повинен заповнити дно траншеї на висоту не менше 10 см.
4
Підготуйте кабель . Ретельно перевірте цілісність його зовнішньої оболонки. Виявлені пошкодження усунете на місці або замініть кабель . Перевірка ізоляції здійснюється звичайним тестером з омметром. Переконайтеся у відсутності замикання жил кабелю між собою.
5
Перед укладанням надіньте на кабель труби (футляри), які стануть захистом від можливих ушкоджень. Це потрібно зазвичай в місцях перетину з доріжками, при в'їзді машин і т.п.
6
Приступайте до укладання кабелю в траншею. При укладанні обов'язково передбачте слабину, кабель не повинен бути натягнутий. Буде краще, якщо кабель буде покладений з извивами, хвилеподібно.
7
Складіть план проходження ваших підземних комунікацій, прив'язавши відстані до кабелю від нерухомих предметів, елементів конструкції будівель і господарських споруд.
8
Тепер кабель слід засипати піском (шаром близько 10 см), потім додати шар грунту товщиною 15 см. Утрамбуйте грунт ногами. Потім прокладете сигнальну стрічку, вона повинна перебувати над кабелем на всьому протязі траси. Засипте траншею повністю, зробивши невеликий пагорб на випадок просідання грунту.
9
Наостанок перевірте опір ізоляції прокладеного кабелю. Якщо виявлені замикання, всю роботу доведеться переробляти заново. Якщо тестер показує, що все гаразд, можете приступати до монтажу електричної схеми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Su4oiLmfsms