Як розпиляти камені.

Ремонтні роботи або творчі пориви скульпторів часто вимагають розпиляти камінь. Для цього існують відпрацьовані технології, а також спеціальні верстати.
Інструкція
1
Почніть роботу на камнерезном верстаті з прочитання доданих до неї інструкцій. Встановіть верстат на підставці або використовуйте міцний стіл. На кінці вала закріпіть відрізний диск. Затягніть гайку, проверніть вал рукою і переконайтеся, що рухомі частини нічого не зачіпають. Після цього влийте стільки охолоджуючої рідини в бак, щоб диск занурювався в рідину приблизно на півсантиметра.
2
Закріпіть камінь в затиску. Якщо потрібно розрізати його на пластини, то камінь потрібно висунути із затиску на пристойну відстань, тоді можна буде пропиляти його без перестановки кілька разів, так як при перестановці буде нелегко знову розташувати площину каменю паралельно відрізні диски. Огляньте камінь перед розпилом, визначте краще напрямок розрізу.
3
Тепер подавайте камінь на відрізний диск. На верстатах з механічною подачею потрібно просунути вперед супорт так, щоб камінь практично стосувався диска. Встановіть після цього низьку швидкість подачі, включите мотор. Коли пила увійде в камінь, з'явиться металевий дзвінкий звук. Продовжуйте розпил деякий час, потім зупиніть мотор і переконайтеся в паралельності різу площині диска, що камінь залишився на своєму місці і диск не тре об камінь. Якщо все гаразд, знову включайте мотор і продовжуйте. Зверніть увагу, якщо камінь висихає в зоні різання, з'являється суха пил або віяло іскор при контакті каменю з диском. В таких випадках потрібно зменшити швидкість подачі.
4
Уникайте надмірного тиску на диск при завершенні розпилу. Краще зупиніть пилку, не довівши розпил до кінця, а пластину відламайте руками. Виступ, що залишився в місці відколу, можна видалити за допомогою звичайних кусачок. Точно також працюйте і на підрізної пилки, тільки камінь доведеться утримувати і направляти руками.