Як розрахувати розмір одягу.

Нерідко буває, що, прийшовши в магазин, покупець не може визначитися з розміром одягу. Варто трохи схуднути або поправитися, як речі звичного розміру виявляються не впору, і виникає необхідність визначити свій справжній розмір. Зробити це можна двома способами.
Інструкція
1
Перший - це просто поміряти в магазині вподобану річ і запам'ятати подошедший вам розмір. На жаль, найчастіше в різних магазинах бувають зовсім різні мірки, тому не факт, що в іншому магазині цей же розмір вам підійде.
2
Другий, більш ефективний спосіб - дізнатися свої габарити і далі визначити сам розмір за спеціальною таблицею. Таких таблиць багато в спеціальних журналах, каталогах, та й просто в інтернеті.
3
Якщо ви вирішили скористатися другим способом, приготуйте сантиметр і ручку з папером, щоб записати виміру.
4
Першим ділом виміряйте зростання. Для цього разуйтесь і притуліться до стіни або одвірка. Зростанням буде відстань від ступнів до маківки.
5
Також вам знадобляться обхват грудей (жінкам потрібен буде також обхват під грудьми), обхват талії, стегон, бічна і внутрішня довжина брюк і довжина рукава.
6
Обхват грудей змиритися по самим виступаючим точкам грудей. Для вимірювання обхвату під грудьми сантиметр потрібно пропустити пахвами і, безпосередньо, під грудьми.
7
Обхват талії вимірюється, як зрозуміло з назви, навколо талії.
8
Обхват стегон потрібно вимірювати по найбільш виступаючим точкам сідниць і стегон. При цьому ноги повинні стояти разом.
9
Довжина рукава вимірюється від основи шиї до зап'ястя. Лікоть повинен бути трохи зігнутий.
10
Внутрішня і зовнішня довжина брюк знімається з внутрішніх і зовнішніх швів ваших джинсів або штанів, які добре сидять.
11
Після того, як вимірювання готові, візьміть таблицю і знайдіть в ній свої параметри. В процесі пошуку може з'ясуватися, що низ у вас одного розміру, а верх - іншого. Наприклад, низ - більше, а верх - менше. Це зустрічається досить часто, адже ідеальних людей не буває, і є просто особливістю фігури.
Корисна порада
При вимірі краще округляти розміри в більшу сторону (але, зрозуміло, не набагато), так як зручніше ходити в речах, які трохи вільні, ніж в давили і стягивающих
Дуже часто, щоб підібрати необхідну річ, потрібно не просто знати свій розмір одягу, а й обхват талії або довжину ноги. А деякі люди не знають і звичайного свого розміру одягу, і це викликає у них великі труднощі, коли вони йдуть в магазин за обновками. Для того щоб точно знати всі свої розміри, буде потрібно всього нічого - вимірювальна стрічка і кілька хвилин часу. Давайте навчимося знімати все мірки, щоб завжди бути готовими до покупки тієї або іншої речі.
Вам знадобиться
  • - ростомір
  • - лінійка
  • - вимірювальна стрічка
Інструкція
1
Виміряйте зріст. Для цього скористайтеся ростомером, або встаньте біля стіни, зробіть позначку і виміряйте довжину лінійкою. Не користуйтеся вимірювальної стрічкою, бо буде велика похибка.
2
Виміряйте обхват голови. Для цього оберніть лоб вимірювальної стрічкою на рівні середини чола, тобто, приблизно на 2-3 см. Вище брів. Стрічка не перекошуйте і тримайте прямо.
3
Виміряйте груди. Для цього обхопіть її вимірювальної стрічкою під руками по самим виступаючим точкам. Тримайте стрічку паралельно підлозі. Стегна вимірюйте так же, по самим виступаючим точкам.
4
Виміряйте талію. Для цього обхопіть її стрічкою в найвужчому місці, не затягуючи стрічку і тримаючи її паралельно підлозі.
5
Виміряйте повну довжину руки. Для цього прикладіть стрічку до злегка зігнутою в лікті руці по зовнішній стороні від відкату рукава і до зап'ястя.
6
Виміряйте спину. Прикладіть вимірювальну стрічку до спини від сьомого шийного хребця по центру спини і до талії.
7
Виміряйте довжину переду до талії. Прикладіть стрічку від найвищої точки плеча через виступаючу точку грудей до талії.
8
Виміряйте обхват шиї. Оберніть стрічку навколо шиї біля її основи над ключицею.
9
Виміряйте довжину плеча. Для цього прикладіть стрічку від найвищої точки плеча і до місця зчленування плеча з рукою.
10
Виміряйте довжину ноги. Має вийти два значення - довга по зовнішній стороні, яка міряється від талії і до суглоба щиколотки, і довжина по внутрішній стороні, від паху до суглоба щиколотки.
11
Виміряйте довжину стопи. Покладіть на підлогу аркуш паперу формату А4, сядьте на стілець або на диван і поставте ногу в шкарпетці на папір. Обведіть стопу олівцем, лінійкою виміряйте довжину.
12
Виміряйте обхват долоні. Оберніть стрічку навколо долоні на рівні кісточок пальців.
Корисна порада
Тепер, знаючи всі свої розміри, ви без зусиль зможете підібрати свій розмір одягу та взуття. Ви можете знайти таблиці розмірів (російських, європейських та інших) і зіставити свої вимірювання зі значеннями у таблиці - тоді вам буде простіше знайти потрібну річ.