Як розпиляти колоду на дошки. Як з колоди зробити дошку.

Деревина як продукт дуже цінна. Дерев'яні вироби оточують вас всюди. Однак перш ніж стати столом, шафою або лавкою на вулиці, дерево повинно пройти довгий шлях обробки. Матеріали з деревини - дошки , бруси, бруски, отримують при розпилі.
Інструкція
1
При розпилюванні колоди на дошки прагнете до того, щоб отримати дошки з рівномірною щільністю деревини. Важливо, щоб напрямок розпилів йшло від сходу на захід чи навпаки. Оскільки північна сторона колоди має велику щільність, в той час як південна більш рихла. Середні дошки мають рівномірний будова і їм віддають більшу перевагу при роботі в столярній справі.
2
Якщо колоду абсолютно кругле, приблизно однакової товщини по всій довжині і не має на зовнішній стороні жодних істотних вад, розпил виробляється швидко і практично без втрат цінної деревини. Спочатку спиляєте верхню і нижню сторони, а потім всю частину стовбура розпиляєте на рівні по товщині дошки .
3
У більшості ж випадків доводиться продумувати підходящі методи розпилювання, щоб збільшити вихід найбільшої кількості якісних і широких дощок, незалежно від їх товщини і прихованих достоїнств. При розпилі на стрічкової пилорамі це можна зробити, обертаючи колоду на 90о або 180о.
4
Спочатку зніміть горбиль. Далі зніміть необрізну дошку. При наявності помилкового ядра або вад на нижній частині дошки у кількості, що перевищують допустимі, виробляється обертання колоди на 90о або 180о.
5
Знову зніміть дошку. При відсутності пороків, зніміть додаткову дошку і т.д. Після того, як ви зняли всі бічні дошки , залишиться брус, який також розпилюється на дошки фіксованої ширини. Перевертайте колоди на станині всякий раз, коли інша сторона колоди при розпилі дозволить отримати дошки більшої якості, ніж та, яку ви пиляйте зараз.