Як реалізувати особистий фінансовий план.

Чому одним вдається збирати навіть при невеликій зарплаті, а інші примудряються жити в борг при латці вище середньої? Причина тому вміння перших і невміння друге дотримуватися чітко наміченого фінансового плану . А адже планування сімейного бюджету - це запорука фінансового благополуччя родини. Мало заробляти гроші, потрібно вміти ними правильно розпорядитися.
Вам знадобиться
  • комп'ютер, програма для ведення домашньої бухгалтерії
Інструкція
1
Для ведення домашньої бухгалтерії зараз створено безліч комп'ютерних програм - простих і поскладніше, є програми, де тільки записуються видатки, є програми з функцією планування бюджета.Залог успішного фінансового планування - вміння заощаджувати. Це не означає, що потрібно переходити на хліб і воду, замість м'яса купувати найдешевші сосиски і одягатися в магазинах низьких цін. Навпаки, скупий платить двічі. Тому потрібно в першу чергу відмовитися від покупок товарів найнижчої якості.
2
Економити на їжі можна таким чином - курка коштує дешевше свинини, а також дешевше хороших сосисок. Хороша ковбаса - це дорого, дешева ковбаса - це несмачно. Замість ковбаси (300 рублів за варену і 400 рублів за копчену) можна купувати м'ясо. Якщо запекти його у фользі зі спеціями і часником, у вас буде прекрасна заміна ковбасі.
3
Ще одна витратна частина сімейного бюджету - автомобіль. Якщо вам здається, що зміст вашого автомобіля (бензин, ремонт) обходиться занадто дорого, є сенс поміняти його на більш економічний (наприклад, малолітражний).
4
Якщо ви або інші члени вашої родини курите, поставте мету відмовитися від цієї згубної звички. Вона не тільки губить ваше здоров'я, але і пробиває значну пролом у сімейному бюджеті.
5
Якщо ви плануєте літній відпочинок, починайте збирати на нього заздалегідь - відкладайте фіксовану суму грошей з кожної латки. Так само потрібно поступати при плануванні великих покупок.
6
Крім накопичень на конкретні цілі є сенс відкладати частину грошей, що називається «на чорний день». В цьому випадку несподівана поломка холодильника не стане для вас нестерпним втратою і приводом відмовитися від літнього відпочинку.
7
Візьміть собі за правило по можливості не користуватися кредитами - немає сенсу переплачувати за те, на що ви зможете накопичити.
8
Як же краще зберігати гроші? Варіантів безліч: що поповнюються депозити, золоті вклади, покупка валюти (особливо актуально, якщо ви плануєте відпочинок за кордоном), інвестування в ПІФи. Тут вибір за вамі.І пам'ятайте, мало навчитися заробляти, потрібно навчитися правильно витрачати.