Як розколоти камені. Як клеїти каменьбруклін-194.

При облаштуванні дачного господарства потрібно розколоти камінь. Іноді мова йде про те, щоб розколоти на дві частини булижник, який передбачається використовувати для мощення садової доріжки. Як це зробити найбільш безпечним способом, маючи під рукою лише звичний господарський інструмент? Перш ніж приступати до розколювання каменів, ознайомтеся з рекомендаціями.
Вам знадобиться
  • Кувалда, молоток, зубило, рукавички, чоботи, зажітная маска
Інструкція
1
Щоб розколоти булижник, зробіть в землі в невелику лунку і помістіть в неї камінь. Це дозволить уберегтися від рикошету в сторону при ударі. Тепер візьміть кувалди і нанесіть удар посередині каменю. Намагайтеся зробити удар якомога більше хльостким. Для цього знадобиться кувалда, насаджена на довгу рукоятку.
2
Якщо удар припав в потрібне місце, то камінь розколеться з першого разу. Якщо відразу розколоти булижник не вийшло, нанесіть ще один-два удари, цілячись в те саме місце. Якщо і це не допомогло, переверніть камінь зворотною стороною і повторіть спробу.
3
При розколі зазвичай утворюються нерівні поверхні на обох половинках каменю. При необхідності нерівності підрівняйте молотком каменяра. Але ця операція буде потрібно лише в тому випадку, якщо вам необхідно забезпечити декоративні характеристики каменю, скажімо, при виготовленні доріжки в саду.
4
Якщо кувалда в вашому господарстві відсутній, тоді використовуйте для розколу каменю зубило з твердосплавним наконечником і важкий молоток з короткою рукояткою. Камінь укладається в лунку точно так же. Молотком наносите не надто сильні удари по зубилу, поступово пересуваючи його по поверхні каменя. Як правило, камінь розколюється після десятка ударів.
5
Працюючи з каменем, пам'ятайте про дотримання елементарних заходів безпеки. Надіньте чоботи, на руках повинні бути рукавиці. Обличчя слід захистити маскою з органічного скла. Перед виконанням робіт по розколювання каменів переконайтеся, що поруч немає цікавих домочадців.
Розколоти камінь можна за допомогою клинів різної форми. Вони підбираються виходячи з розмірів каменю, твердості породи його складової. У ряді випадків можна використовувати болгарку і алмазний різець.
Вам знадобиться
  • кувалда, молоток, клини різної форми, смужки заліза.
Інструкція
1
Постинаєте на поверхні каменя клинообразную борозну глибиною кілька сантиметрів, використовуючи кайло з довгою ручкою і лезом у вигляді долота.
2
Покладіть в отриманий клиновидний паз кілька шарів смужок із заліза. В проміжок між рядами вставте металеві клини на відстані 10 см один від одного.
3
Бийте по клинам сильними різкими ударами доти, поки камінь НЕ розколеться на частини.
Зверніть увагу
У ряді випадків використання звичайних клинів виявляється малоефективними. Тоді застосовуються клини фігурної або циліндричної форми, а також пунчети, мають пірамідальну форму і квадратну підставу. Циліндричні клини нагадують стрижень круглого перетину з невеликим завужені в нижній частині. В деяких ситуаціях має сенс використовувати клини вкупі зі щічками у вигляді сталевих плоских або напівкруглих плашок, а також дерев'яних циліндрів. Подібні пристосування забезпечують рівномірну подачу тиску під час розколювання, прискорюють процес, підвищують його точність, знижують його трудомісткість.
Корисна порада
Якщо камінь складається з дрібнозернистих твердих порід, то доцільно спочатку намітити лінію розколу, а потім через кожні 7 см пробити довгасті гнізда глибиною близько 4 см, шириною - 2 см, довжиною - не більше 6 см. За допомогою скарпелі потрібно надати гнізд форму поглибленого конуса. Далі в поглиблення необхідно вставити клини і вдаряти по них кувалдою, поступово нарощуючи і ритм, і силу впливу. Для розширення утворюється тріщини потрібно засипати її щебенкой.Некрупние камені ріжуть за допомогою болгарки і алмазного диска. Місце зрізу змочують водою, що забезпечує рівний зріз і знижує трудомісткість процесу.