Як зробити клітку для тхора. Клітка своїми руками для тхора.

В зоомагазинах величезний вибір кліток для утримання тхорів. Однак нерідко клітини, наявні в продажі, господарів не влаштовують: хочеться для свого вихованця житло просторіше і поцікавіше, але не надто дороге, - в таких випадках власники тхора вирішуються на виготовлення клітки своїми руками. Як матеріал в такому випадку можна вибрати легко піддається обробці і екологічну фанеру.
Вам знадобиться
  • фанера, бруски різної товщини, вольєрного решітка, для кріплення решітки - наличники, лінолеум, шпінгалети, ручки, саморізи.
Інструкція
1
Щоб тхору було комфортно, потрібно знати мінімальні вимоги до клітки, що враховують потреби звірка: (1) розмір клітини, як мінімум, 60х80х45 см; (2) наявність в клітці поїлки і годівниці; (3) для відпочинку тхору буде потрібно гамак; (4) для туалету необхідний лоток; (5) для сну потрібен будинок-притулок з розмірами приблизно 30х50х30 і діаметром входу 10-15 см.Заніжать ці вимоги не можна - тхору буде незручно, а перевиконувати - будь ласка; простір і оздоблення клітини обмежуються тільки розмірами приміщення, в якому буде знаходитися клітина, і фантазією майстра. В інтернеті власники тхорів розміщують ідеї не просто клітин, а справжніх тхорячих палаців, зроблених своїми руками, з виділенням, наприклад, ігрової зони, зони для сну, їдальнею зони і зони для туалету. Висота такої клітини може перевершувати висоту людського зросту, а кількість рівнів в ній відповідає кількості виділених зон.
2
Щоб визначитися з розмірами і формою клітини, потрібно заздалегідь продумати її майбутнє місце розташування. Для здоров'я звірка слід уникати надто темних кутів, задушливих мало провітрюваних приміщень, місця на пригріві, а також, навпаки, надто холодні і сирі. Визначившись з розмірами, можна намалювати креслення або ескіз бажаної клітини, хоча деякі обходяться і без цього. При виготовленні клітки знадобляться такі матеріали, як фанера, бруски різної товщини, вольєрного решітка, для кріплення решітки - наличники, лінолеум, шпінгалети, ручки, саморізи.
3
Недоліком великий клітини з фанери буде її вага, тому якщо клітку планується активно переміщати, потрібно подумати про те, щоб зробити її на коліщатках. Натуральні матеріали добре вбирають запахи і довго утримують їх, щоб уникнути цього можна покрити фанеру лаком. Дверцята клітки дуже зручно зробити відкриваються, як у шафи: при таких дверцятах клітку легко чистити. На дверцятах повинні бути надійні засувки, які тхір не зможе розбовтати і відкрити. Готову клітку можна обладнати різними пристосуваннями: кількома гамаками, яким, якщо пофантазувати, можна додати дуже вигадливий вигляд: драбинками, трубами, по яких звірок зможе лазити, з різних матеріалів, та іншими пристосуваннями на смак власника. Як видно, виготовити клітку для тхора не складно, може бути і ви зважитеся на це, надихнувшись досвідом інших власників тхорів, а також бажанням зробити життя вашого маленького улюбленця красивою.