Як розвинути дрібну моторику у дитини.

Розвиток моторики дитини прямо впливає на підготовку дитячих ручок до листа, а також на його промову. Необхідно проявити трохи турботи і фантазії, щоб розвинути дрібну моторику у дитини . Самі звичайні заняття з малюком здатні значно покращити моторику його рук.
Вам знадобиться
  • - пальчикові фарби
  • - гуашеві фарби
  • - кисті для малювання
  • - різні крупи
  • - конструктори
  • - пластилін або тісто для ліплення
Інструкція
1
Привчайте дитини малювати спочатку пальчиковими фарбами на великих аркушах ватману. Це допоможе малюкові навчитися керувати рухами своїх рук. При цьому не варто давати дитині більше двох кольорів, щоб не розсіювалося його увагу. Як тільки малюк підросте і буде здатний тримати в руках пензлик, дайте йому гуашеві фарби і досить широку кисть. Поки дитина буде вчитися малювати лінії, розроблятимуться його пензля і пальці. З часом виберіть з дитиною Разукрашка з його улюбленими героями, яку чадо з задоволенням буде розмальовувати олівцями.
2
Давайте дитині можливість грати з крупами. Висипте на столі тонкий шар манки, навчіть малюка малювати на крупі пальчиками. Зшийте кілька мішечків і наповніть їх різним видом круп, дитині буде цікаво перебирати в мішечках крупинки пальчиками і порівнювати, як вони шарудять. Зсипте два види крупи в одну ємність і дайте дитині завдання відібрати один вид зерен в окремий посуд.
3
Дозволяйте дитині грати з різного роду баночками і пляшечками із кришкою. Нехай ваша дитина відкручує і закручує кришки.
4
Під час купання у ванні дайте дитині ємності, в які він зможе набирати і переливати воду.
5
Як можна частіше давайте дитині збирати пазли. Утримуючи в руках і розставляючи частини картинки на свої місця, дитина зможе не тільки розвивати свої руки, але уважність і логічне мислення.
6
Допомагають розвинути дрібну моторику у дитини різного роду конструктори. Самим маленьким дітям подаруйте конструктор з досить великими пластиковими деталями, які вони не проковтнуть і які буде зручно з'єднувати один з одним.
7
Навчіть дитини самостійно одягатися, застібати гудзики, шнурувати взуття. Якомога раніше дайте дитині можливість самостійно годувати себе ложкою. Всі ці звичайні щоденні рухи руками прямо впливають на розвиток моторики дитини .
8
Дайте дитині аркуш паперу з намальованими простими геометричними фігурами, щоб дитина могла безпечними ножицями вирізати по намальованих лініях.
9
Під час приготування пирога або який-небудь іншої роботи з тестом дайте дитині невеликий шматочок тесту, який він міг би розминати і щось виліпити.
10
Чи не забороняйте дитині ліпити з пластиліну, переживаючи за порядок в домі. Заздалегідь підготуйте робоче місце дитині, накривши все поверхні клейонкою. Беріть участь в процесі ліплення разом з малюком, вчіть його робити різні заготовки для пластилінових фігурок. Чим цікавіше буде процес, тим довше дитина зможе тренувати пальчики.
11
Навчіть дитини мистецтву орігамі. Для дітей дуже важливо навчитися складати, скручувати, розгортати і перегортати бумагу.Помніте, що чим більше уваги ви приділите дитині, тим краще буде результат.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=t-PpUDXfZrs