Як промивати немовляті ніс. прочистити ніс дитині.

Молоді матусі часто стикаються з ситуацією, коли просто грудному дитині необхідно звільняти носик від скопилася слизу. Як би страшно вам не було, вільне дихання і здоров'я дитини важливіше! Пам'ятайте, що ліки, призначені для слизової, будуть діяти набагато ефективніше після того, як ви почнете промивати грудному дитині ніс.
Вам знадобиться
  • - морська сіль
  • - відвар ромашки або шавлії
  • - спринцівка
  • - вазелінове масло
  • - ватяні диски або вата
Інструкція
1
В процесі промивання з носа і носоглотки видаляється слиз, засохлі скоринки, пил. Промивати грудному дитині ніс у вертикальному положенні можна тоді, коли малюк вже впевнено тримає головку.Для промивання носик а підготуйте розчин, яким будете промивати ніс. Для цього підійде тепла кип'ячена вода з додаванням морської солі (2 ч. Ложки на склянку води). Такий розчин допомагає швидко зняти набряклість і знищити інфекцію. Можна приготувати відвар ромашки або шавлії, евкаліпта, календули.
2
В гумову спринцівку наберіть приготований розчин.
3
Підніміть малюка у вертикальне положення і тримайте над тазиком. Рот дитини має бути відкритий для того, щоб він не захлинувся від рідини, що стікає по носоглотці і мови.
4
Введіть розчин в одну ніздрю. При цьому спочатку натискають на спринцовку дуже легко. Щоб малюк звик до рідини в носі і тільки потім можна посилити струмінь.
5
Слідкуйте за тим, щоб голова дитини не закидалася назад, а була трохи нахилена для витікання води. Повторіть маніпуляцію на другий ніздрі.
6
Зовсім маленьким діткам промивайте ніс наступним способом.Положіте малюка на спину і закапайте приготований розчин за допомогою піпетки. Потрапляє в невеликій кількості розчин, дитина просто проковтує. Багато закопувати рідини не можна, щоб не виникла небезпека потрапляння розчину в євстахієву трубу і не спровокувала запалення вух. Після промивання почистіть ніс дитини за допомогою ватних джгутів або за допомогою гумової груші спробуйте відсмоктати залишки слизу.
7
Поставте біля пеленального столика ватяні кульки або вату, вазелінове масло або звичайне пропарене соняшникова та ємність для використаної вати, щоб в самий невідповідний момент не шукати потрібну річ.
8
З ватяних кульок або з вати скрутите 6 джгутиків (турундочки) довжиною до 5 см і шириною 5 мм. Джгутики злегка занурте в масло, щоб вони легше входили в носик. Акуратно вкручуйте джгутик в ніздрю максимум на 2 см углиб, а потім витягайте.