Як розвинути увагу та пам'ять дитини. Як розвинути пам'ять і увагу.

При прийнятті дитини до школи одним з критеріїв його готовності є добре розвинені пам'ять і увагу. Увага сприяє доброму розвитку сприйняття, мислення, мовлення. Розвинена пам'ять підвищує інтелектуальний рівень дитини. Ці два показники - увагу і пам'ять допомагають в успішному навчанню. Тому їх необхідно розвивати на належному рівні. І насамперед, зайнятися цим повинні батьки.
Інструкція
1
Стимулювати процес розвитку пам'яті та уваги необхідно за допомогою спеціальних ігор та вправ. Коли ваш малюк починає вимовляти перші звуки, ви повинні обговорювати з ним абсолютно все, що відбувається навколо: з якими дітьми він грав, як вони грали, що їли і т.д. Перший час доведеться велику частину часу говорити вам, але зате потім дитина охоче приєднається. Заучуйте з ним віршики та пісні, читайте казки - все це допомагає розвинути увагу і пам'ять дитини. Задавайте дитині питання по сюжету казки. До 5 років ускладніть задачу і попросіть дитину самостійно переказати казку або віршик.
2
Обов'язково розвивайте зорове увагу у дитини. Поряд з ним розвиваються зосередженість і спостережливість. Для розвитку пограйте з дитиною в ігри. Наприклад, запропонуйте йому дві картинки, на яких зображені однакові малюнки, але з невеликими відмінностями і запропонуйте дитині знайти ці відмінності. Намалюйте для нього лабіринти, з яких необхідно знайти вихід. Всі ці завдання не повинні бути складними, не перевтомлюватися дитини. Зробіть завдання барвистими і яскравими, використовуйте казкових героїв.
3
Розвинена тактильна пам'ять дуже допомагає дітям у навчанні. Зауважте дитині очі і запропонуйте йому на дотик визначити предмети. Для діточок молодшого віку (2-4 роки) це завдання необхідно спростити. В коробку приберіть предмети і попросіть малюка на дотик назвати їх. Для дітей постарше незамінними будуть навички зав'язування «морських вузлів». Такі заняття допоможуть розвинути увагу і пам'ять дитини.
4
Для розвитку рухової пам'яті не потрібно придумувати нічого складного. Просто запропонуйте дитині повторювати за вами всі рухи. Залежно від віку дитини рухи можуть бути зовсім простими або, для дітей постарше, запропонуйте повторити ланцюжок вправ.
5
Основну частину інформації дитина сприймає на слух. Тому почніть розвивати слухову пам'ять якомога раніше. Дитину молодшого віку попросіть повторити ланцюжок слів, а дитини постарше попросіть повторити цю ж ланцюжок слів, але через певний час.
6
Обов'язково займайтеся зі своєю дитиною. Тільки не перетворюйте ваші заняття в щось нудне і відбиває бажання чимось займатися. В будь-якій грі міняйтеся з дитиною ролями, нехай спочатку ви задасте йому завдання, а він по аналогії задасть завдання вам. Це урізноманітнює ваші заняття, і ви проведете час з інтересом.