Як розвивати координацію руху. розвиток координації рухів в баскетболі.

Досягнення розвитку координації рухів можливо різними способами, але всі вони відрізняються необхідністю регулярного повторення певних дій. Ці дії спрямовані на розвиток узгодженої роботи різних м'язів і органів чуття.
Інструкція
1
В повсякденному житті можна розвивати координацію руху при кожній найменшій можливості. Під час поїздки в громадському транспорті стійте на ногах, і, не тримаючись за поручні, утримуйте баланс. Жонглюйте двома м'ячиками в будь-яку вільну хвилину, поступово ускладнюючи амплітуду руху м'ячиків.
2
Займайтеся спортом. Систематичні заняття допомагають навчитися узгоджувати дії всіх систем м'язів, поліпшити швидкість реакції і точність зусиль м'язів. Велику користь у розвитку координації приносять заняття східними єдиноборствами і акробатикою.
3
Розвивати координацію руху допомагають гра в баскетбол, волейбол, футбол і будь-які інші ігри з м'ячем. Підкидайте м'яч вгору по черзі кожною рукою і ловите його двома руками. Робіть це спочатку стоячи рівно, а потім трохи присівши і розставивши ноги. Ударяйте м'ячем об землю двома руками і кожній по черзі і ловите м'яч обома руками. Кидайте м'яч так, щоб він вдарявся об стіну і відскакував в вашу сторону, а ви його ловили двома руками. Водите м'яч, аналогічно руху м баскетболістів, спочатку правою рукою, потім лівою, прискорюйте при цьому крок.
4
Запишіться в групу фітнесу. Регулярно відвідуйте заняття і незабаром координація помітно покращиться.
5
Повертайте одночасно рукою і ногою в різні сторони або подумки малюйте в повітрі різнопланові геометричні фігури так, щоб рука рухалася зліва на право, а нога справа наліво.
6
Накресліть коло і станьте в його центрі. Підстрибніть високо вгору і розгорніться в повітрі на 360 градусів. Окресліть на землі коло. Приземлитися треба в центр круга.
7
Ставши на ноги, робіть одночасно однією ногою три удари носком, а другий два. Повторюйте цю вправу кілька разів.
8
Одночасно виконуйте різні руху руками. Наприклад, правою рукою стукайте по животу, а лівою гладьте по голові. Або ж, правою рукою як би стукайте по столу молотком, а лівою щось гладьте утюгом.Регулярное виконання всіх цих рекомендацій в комплексі сприятливо позначиться на вашій координації.
Роботу над координацією рухів необхідно починати з раннього віку, це необхідно для повноцінного фізичного розвитку дитини. Основною формою проведення таких занять є ігрова діяльність.
Вам знадобиться
  • - шматочок крейди;
  • - два стільці;
  • - тазик з водою;
  • - стаканчики;
  • - кілька великих предметів;
  • - багато маленьких різних предметів;
  • - табуретка;
  • - пов'язки на очі;
  • - чотири столові ложки.
Інструкція
1
Зіграйте з малюками в «Стрибунці-воробушки». Намалюйте крейдою на підлозі або асфальті велике коло, в його центрі має стояти ведучий - «ворона». Діти - «воробушки» знаходяться за межею круга і по сигналу встрибують до «вороні», стрибають, намагаючись не попастися в лапи ворогові і водночас не виходити при цьому за межі накресленої лінії. Коли «ворона» ловить «горобчика» він стає на її місце. Дана гра допомагає розвивати координацію дитини .
2
Розташуйте два стільці на відстані близько ста метрів один від одного. На один стілець поставте таз з водою, на другий - порожній тазик. Основним завданням учасників гри є: перенести в будь-яких пластикових формах (наприклад, стаканчиках) воду з повної ємності в порожню. Переможцями стає та команда дітей, яка проллє менше води при перенесенні.
3
Запропонуйте дитині правою рукою крутити до себе, при цьому правою ногою крутячи від себе. Дайте ще одне завдання: плескати себе по голові лівою рукою, одночасно гладити свій живіт правою рукою в різних напрямках: зліва направо і справа наліво.
4
Для кожного грає підберіть кілька великих (таких, які насилу можна утримати на одній руці) і багато дрібних предметів. Вони повинні лежати окремої купкою для кожного грає. Ігрова задача: перенести за один раз всі предмети, не впустивши, на відстань 7-10 метрів із зав'язаними очима. Перемагає той, хто успішно впорається із завданням.
5
Пограйте з дітьми в гру «Ложка на ніжку». Переверніть табуретку вгору ногами, до кожної її ніжці поставте спиною гравця із зав'язаними очима. В руках у кожного дитини повинна бути дерев'яна ложка. По сигналу ведучого діти повинні зробити три кроки вперед, повернутися кругом і постаратися швидше покласти ложку на ніжку. Виграє перший впорався із завданням.
6
Дайте дітям завдання обертати руку справа наліво, а ногу одночасно в протилежну сторону. Потім попросіть їх виконати ті ж дії обома руками і ногами.