Як розмножувати кротон.

Кротон (Codiaeum) - "розпещений дитина" квіткового вікна. Будь-якому квітникарю хочеться не тільки виростити розкішний екземпляр, але і розмножити його в домашніх умовах. От тільки найкраще розмножується кротон в умовах оранжереї.
Інструкція
1
Розмножується ця рослина стебловими живцями і тільки навесні. Підготуйте верхівковий держак висотою приблизно 10-15см. Для цього відріжте одеревів держак гострим ножем і занурте в теплу воду з деревним або активованим вугіллям, для того щоб змити молочний сік. Потім держак треба трохи підсушити, а листя зв'язати в трубочку, для зменшення випаровування вологи з рослини.
2
Щоб укорінення пройшло швидше, перед тим як помістити в тепличку, держак треба занурити в фітогормони (Корневин або Фитоверм). Далі його слід висадити в міні-тепличку (торф, мох-сфагнум і пісок треба накрити плівкою) і щодня кропити і провітрювати тепличку. Також прискорити до місяця процес вкорінення допоможе нижній підігрів теплички.
3
Ще розмножувати кротон можна повітряними відводами і насінням. Повітряні відводки - вітка з оголеним стеблом, яку нахиляють до землі, присипають землею і після того як вона вкоренитися, відрізають від основного рослини і пересаджують в новий горщик. Насіння, як і черешки, висаджують в тепличку в січні-лютому, попередньо замачівая на кілька годин на фітогормони. Проростають насіння приблизно через 3-4 тижні.