Як розвинути однорічної дитини.

Розвиток дитини на його першому році життя - це початок навчання, набір тих знань і навичок, які він буде використовувати в майбутньому, наскільки легко зможе адаптуватися до зростання свого організму і сприйняттю інформації з навколишнього його середовища, і як ви з ним будете ладити. Все це є основою для батьків, які несуть відповідальність перед своєю дитиною за його ж майбутнє.
Інструкція
1
Перш, ніж батьки вирішать розпочати розвитку свого однорічного дитини , їм просто необхідно знати, що їх малюк повинен до цього віку вміти, знати і робити. Перш за все, потрібно звернути увагу на його фізіологічний розвиток, яке виражається в наступних навичках малюка: без використання сторонньої допомоги вставати на ніжки, бігати (можна з використанням сторонньої допомоги), самостійно рівно ходити, наслідувати дорослим, копіюючи деякі їхні дії, пити з чашки без допомоги дорослих.
2
Психологічний розвиток малюка передбачає вміння вміти відрізняти всіх членів сім'ї та/або називати їх по імені, розуміти, що саме від крихти хочуть батьки, мати невеликий словниковий запас, що складається з простих слів, розуміти і проситися на горщик.
3
Залежно від того, виконує все перераховане вище ваш малюк чи ні, буде і складатися ваша подальша робота по його розвитку. Розглянемо випадок, коли малюк щось з цього списку робити не вміє, наприклад, не проситься на горщик. Для того, щоб його привчити це робити, потрібно, насамперед, позбутися комфортних і прекрасно поглинаючих вологу підгузників. В памперсах дитина не відчуває, що він мокрий. Він відчуває себе немов в рекламі: «сухо і комфортно». Саме тому він не розуміє потреби робити «свої справи» на горщик, коли все і так добре. Другим кроком стане регулярне «висаджування» малюка на горщик кожні півгодини. На цьому етапі головне - не лінуватися. Два-три дні, і малюк вже отримує придбану ним звичку проситися на горщик.
4
Але що якщо проблеми у малюка не на фізіологічному, а на психологічному рівні? Адже тут варто особливо акуратно підходити до питання його розвитку, щоб ще більше не погіршити ситуацію, що склалася. Наприклад, малюк має маленький словниковий запас і відмовляється говорити. Для цього потрібно проробляти вправи з його пальчиками, давати йому грати дрібними іграшками, точніше частинами іграшок, закріпленими з метою безпеки. Рухові вправи пальчиків рук сприяють стабілізації і розвитку мовних центрів малюка. Варто також подбати про «пасивний» словнику дитини . Можливо, він поки не хоче просто говорити, але він чує. Чим більше різних слів вимовляє мама і тато, тим більше накопичує їх ваш малюк. І не робіть головну помилку - не говорите за нього самі. Малюк може не розмовляти ще унаслідок того, що він не бачить в цьому необхідності, адже мама за нього скаже, що він хоче, за нього все зробить і т.д.
5
В тому випадку, якщо дитина розвивається нормально і все що дожжен робити вміє, то його не потрібно перевантажувати новими знаннями та навичками. Нічого доброго в такому підході батьків немає, а для дитини може виявитися нудним. Розвиток однорічного дитини в цьому випадку має на увазі ігровий процес, в який вже ви можете вносити навчальні чогось елементи. Пам'ятайте, що в цьому віці найбільш добре малюки реагують на віршики і спів. Це позитивно впливає на розвиток їх словникового запасу і інтересу до отримання нових знань і умінь.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tuaYA-IB1X0
Рік тому дитина з'явилася в цьому світі і за 12 місяців виконав величезний шлях - від безпорадного грудочки до свідомого маленького чоловічка, зі своїм характером, звичками і бажаннями. Дитинство закінчується і починається дитинство, зробити його щасливим - завдання люблячого батька.

Виховання однорічної дитини

В годик малюк вже усвідомлює себе окремою істотою, проявляючи своє власне «я», тому цей вік - саме час для початку процесу виховання. Батькам при цьому слід бути гнучкими, потрібно намагатися домовитися з малюком, розмовляти з ним якомога більше, пояснюючи всі свої рішення. Багато дій можна супроводжувати дитячими віршами і примовками. Фізичний і психічний розвиток малюка слід починати зі встановлення нового режиму. Однорічна дитина зазвичай менше спить, при цьому зберігається один денний сон. Важливо щодня гуляти з дитиною 2 рази на день по 1,5 - 2 години, даючи йому можливість чіпати сухе листя, дрібні камені і т.п., так як для нього важливі дотикові ощущенія.В рік дитя активно пробує свої можливості, вільно пересуваючись по дому, забираючись на драбину, диван або стільці. Важливо показати йому, як звідти спускатися. Цей вік - саме час для привчання до самостійного харчування, дитина вже може цілком впевнено тримати ложку, хоч поки половина каші і залишається на столі. Також пора привчати малюка до горщика і дисципліні. Можна залучати дитину до нескладних задачам: зібрати разом з ним порвану папір, скласти іграшки, віднести у ванну брудний одяг. Головне - не тиснути на дитину і не змушувати робити те, що йому нецікаво, щоб не викликати зворотну реакцію.

Розвиваючі ігри

Влітку можна частіше грати з малюком в пісочниці, а взимку спорудити імпровізовану пісочницю за допомогою крупи, яку можна пересипати з однієї ємності в іншу ручками або ложкою.
Для розвитку дрібної моторики необхідно дати дитині можливість грати з предметами, що мають різний розмір, форму, фактуру . Підійдуть різні банки, коробки, флакони, пляшки, клапті тканини, палички, камінці і т.п. Гарні гри з сипучими матеріалами, макаронами, квасолину, намистинами, гудзиками та іншими предметами. Наприклад, їх можна розкладати в комірки упаковки для яєць і виймати назад. Головне, стежити, щоб малюк не відправляв їх в рот. Купання можна урізноманітнити іграми в воді: переливати воду з стаканчика в ширшу ємність, виловлювати ручками або ситечком плаваючі у воді предмети.
Для малювання краще використовувати папір великих форматів, хоча б А3.
Годик - саме час приступати до малювання. Найкраще підійде масляна пастель або воскові крейди. Дайте один мілкий малюкові, а іншим почніть водити по аркушу паперу. Дитина постарається повторити намальовані лінії. Не варто поки малювати звірів або чоловічків, нехай це будуть прямі і хвилясті лінії, прості геометричні фігури. Звертайте увагу дитини на колір і просите його вам допомогти.