Як зробити автомат провітрювання теплиць.

Для багатьох дачників витримувати оптимальний температурний режим в теплиці просто неможливо, якщо ви не живете влітку на дачі постійно. Мрія мільйонів дачників - тепліца- автомат, яка приводиться в дію природною енергією, так як інших надійних джерел там просто немає. Цей автомат буде безвідмовно виконувати за вас доручену йому роботу і забезпечить одержання стабільного врожаю. Головна його перевага - самостійна (після настройки) робота без будь-якого втручання людини при повній відсутності електроенергії.
Вам знадобиться
  • -металева чотирилітрова тара з-під автомобільного масла
  • -пробка
  • -трубка для переливу рідини
  • -гумові шланг
  • -літрових баночка з-під соку або пива
Інструкція
1
Горловину металевої чотирилітрової тари (з-під автомобільного масла) герметично закриваємо пробкою (з пінопласту щільного, гуми, пробки). Виготовимо трубки (алюмінієві, мідні або ПВХ) для переливу рідини. Їх довжина розраховується так, щоб зовні надягав гнучкий і тонкий гумовий шланг, а всередині ємності вона не стосувалася дна. Трубки, при бажанні, можна припаяти до кришок тари або ж нарізати різьбу і закріпити кожну трубку двома гайками, тоді трубка в малій тарі повинна бути коротше, але при цьому завжди повинна бути в рідини. В герметичну тару вставляємо трубку і заповнюємо її на 40% рідиною, щільно закриваємо горловину і міцно закріплюємо на верхній перекладині теплиці.
2
В літрову бляшанку також вставляємо трубку, а в кришці просвердлюємо дірочку діаметром 2-4 мм для стабілізації тиску. Через трубочку заливаємо рідину на 1 см вище кінчика трубки, кріпимо шків, який з'єднує за допомогою шпагату баночку і фрамугу. Обидві банки з'єднуємо з допомогою гумового шланга в одну систему. Настройку пристрою проводимо досвідченим шляхом, при тій температурі, коли кватирка повинна бути закрита. Важливо врівноважити силу, яка відкриває кватирку з вагою малої ємності, а для важких кватирок збільшуємо вагу баночки вантажем. Щоб кватирка закривалася, її нижній брусок робиться важче верхнього або зміщується центр обертання на 3-5 см вгору від середини.
Зверніть увагу
-вимагає догляду приблизно раз в 15-20 днів-автомат малопотужний і не здатний піднімати дах теплиці
Корисна порада
-при використанні води, для зменшення випаровування, налийте в ємності трохи машинного масла-чим менше отвір, тим менше випаровування рідини