Як зробити дитячу маску.

Будь дитяче свято стане яскравішим, якщо ми використовуємо в костюмі такий елемент як маска. У перекладі з латинської мови слово «маска» означає «личина». Зрозуміло, сучасну маску можна купити, але не забувайте, що дитина із задоволенням візьме участь у виготовленні маски.
Вам знадобиться
  • Папір, ножиці, клей, пластилін або повітряну кульку, оздоблювальний матеріал
Інструкція
1
Зробити дитячу маску неважко. Починайте з простих масок, які під силу зробити і вашій дитині. Найпростіший варіант дитячої маски - це напівмаска, яка виготовляється з картону або іншої щільної, кольорового паперу і прикриває тільки верхню частину обличчя. На папері накресліть форму очок, яка відповідатиме на вашої дитини і виріжте. Також необхідно вирізати отвори для очей. В зроблені по краях дірочки необхідно протягнути резинку. Готову підлозі маску можна покрити клеєм і обсипати блискітками або дрібно порізаної новорічною мішурою.
2
Складніший варіант виготовлення дитячої маски з пап'є-маше. Така маска буде повністю закривати обличчя дитини. Для каркаса основи майбутньої маски необхідний еластичний матеріал - пластилін. Ще простіше скористатися надутим повітряною кулькою.
3
Приготуйте необхідну масу нарізаного паперу (можете використовувати газети), перемішайте її з клеєм (ПВА, шпалерний). З пластиліну зробіть об'ємну форму, яку необхідно змастити вазеліном. Визначте місця прорізів для очей, якщо необхідно - для носа, рота. Дані ділянки маски проклеюють більш щільним папером.
4
Тепер накладайте приготовлену паперову масу на основу маски. Кожен шар щільно притискайте до заготівлі, щоб не було зморшок. Необхідно накласти 4-5 шарів. Для першого шару використовуйте більш щільний папір. А ще краще чергувати - шар щільного паперу, шар тонкого паперу. Верхній шар зробіть з білого паперу, щоб було зручно розмальовувати маску . Дайте добре просохнути вашому пристрою. Відокремте просохла маску від основи. Ображати краю маски до необхідного розміру і зробіть по краях прорізи для зав'язок.
5
Готову дитячу маску з пап'є-маше можете розмалювати фарбами, гуашшю, закріпивши фарбу лаком для волос.Далее все залежить від вашої фантазії. Додаткові елементи до маски (вушка, вуса, ковпак) дозволять вам створити образи кумедних героїв і звірів. Адже дитяча маска зазвичай - це завжди якийсь улюблений казковий образ дитини.