Як розтягнути вузьку взуття.

Купівля пари нових кросівок або босоніжок може захмаритися розумінням того, що взуття узковата для вашої ноги. Але це не така вже й велика проблема, щоб звернутися в магазин з поміняти пару. Вузьку взуття завжди можна розтягнути.
Інструкція
1
Розносити тісну взуття можна в домашніх умовах. Зайдіть у взуттєвий магазин і купіть так звану «розтяжку для взуття» - пінку або спрей. Нанесіть її на взуття зовні і зсередини і зачекайте кілька хвилин, поки засіб не вбереться в шкіру. Потім надіньте ще вологу взуття на ногу (найкраще по носочках, щоб не збити ноги) - і походіть по квартирі хвилин двадцять. Для взуття, яку необхідно просто «посадити по нозі», одного такого «сеансу» зазвичай достатньо. Якщо туфлі тісні - розношуйте їх протягом трьох-чотирьох днів, при цьому в останні два дні надягайте товстий носок.
2
Розтягнути взуття можна і без використання спеціальних засобів, народними методами. Змочіть туфлі одеколоном або горілкою (можна використовувати навіть звичайну воду), взуйтеся і гуляйте по квартирі доти, поки взуття висохне.
3
Тісний взуття з натуральної шкіри можна розтягнути і іншим способом. Візьміть міцний поліетиленовий пакет, помістіть його в порожнину черевик або туфель, наповніть водою, як слід зав'яжіть і покладіть взуття в морозильну камеру. Як відомо, вода при замерзанні розширюється - тому лід розтягне шкіру. Використовувати цей спосіб треба з обережністю - особливо з літньою взуття ю, що не розрахованої на мінусові температури.
4
Якщо туфлі виявилися занадто вузькими і розтягнути їх в домашніх умовах ніяк не виходить, можна звернутися в шевську майстерню. У фахівців з ремонту взуття є спеціальні пристрої, що дозволяють механічно (і досить сильно) розтягнути вузьке халяву чобота або тісні туфельки. Тільки не розраховуйте, що це відбудеться «в присутності клієнта» - на таку розтяжку зазвичай іде день, а то і два.