Як розробити бізнес-план.

Неможливо створити і розкрутити бізнес, не маючи детального бізнес-плану . Бізнес-план допомагає творцеві бізнесу правильно розставити пріоритети, оцінити можливу ефективність бізнесу, налагодити виробничий процес. Крім того, бізнес-план необхідний для залучення інвесторів та отримання банківських кредитів.
Інструкція
1
Докладний бізнес-план повинен містити наступні розділи: 1. вступ (резюме) .2. суть бізнеса.3. ринкові умови для даного виду бізнеса.4. спосіб ведення бізнеса.5. необхідний обсяг фінансірованія.6. терміни реалізації проекту і окупаемості.В залежності від специфіки бізнесу, бізнес-план може включати в себе і іншу інформацію.
2
Резюме - найважливіша частина бізнес-плану , і її зазвичай найскладніше написати. Не секрет, що деякі інвестори читають тільки резюме бізнес-планів, а інше лише переглядають, і то в тих випадках, коли резюме здається цікавим. Воно повинно бути коротким, зрозумілим, що включає в себе висновки з наступних розділів. Резюме має показувати ефективність вашого майбутнього бізнесу.
3
Суть бізнесу передбачає надання інформації про його цілі та ефективності. Цей розділ може бути дуже докладним. Не варто опускати навіть самі, здавалося б, незначні мети.
4
Розділ "ринкові умови" необхідно написати, попередньо провівши хоча б невелике маркетингове дослідження ринку товарів або послуг, аналогічних вашим. В цьому розділі потрібно відповісти на головне питання - наскільки великий попит буде саме на вашу продукцію (послуги)? Адже ясно, що у вас є конкуренти, і що аналогічних товарів (послуг) на ринку може бути безліч.
5
Розділ "спосіб ведення бізнесу" передбачає опис бізнес-процесів. Також тут потрібно вказати, хто з ключових співробітників відповідатиме за той чи інший саме аспект бізнесу, які перед ними ставляться завдання.
6
В розділі "необхідний обсяг фінансування" слід розписати всі необхідні витрати і приблизні суми для їх покриття. Не варто упускати навіть дрібниць на кшталт покупки канцтоварів для офісу. Інвестор повинен бачити, на що будуть розподілені його кошти.
7
Те, як саме реалізовуватиметься і окупатися проект, - найважливіша інформація для інвестора. Основна мета інвестування в бізнес - отримання прибутку, і інвестор повинен твердо знати, в які терміни ваш бізнес, наприклад, налагодить виробництво продукції, розпочне продаж, перейде на окупність, зможе повернути інвестовані кошти. В цьому розділі важливо не применшувати можливий прибуток, але і не перебільшувати, оскільки інвестор може просто не повірити в такі цифри.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0cVOCjw8hTo