Як зробити каркас ляльки. Як зробити куле руки на каркасі.

Майстерність виготовлення ляльок - це справжнє мистецтво, яке дозволяє майстру втілити в життя будь-яку ідею і будь-який образ в образі авторської ляльки ручної роботи. Якщо ви хочете зайнятися виготовленням ляльок, в першу чергу навчитеся правильно робити ляльковий каркас, який стане основою для тулуба вашої фігурки. Для створення каркас а накресліть на аркуші паперу силует ляльки в натуральну величину, враховуючи всі пропорції.
Інструкція
1
Для каркас а підготуйте дріт і м'який синтепон. На схему тулуба ляльки , намальовану на папері, накладіть схему каркас а, а потім виготовте його з жорсткої дроту. Зміцніть додатково двома шарами дроту плечовий пояс і тазовий пояс ляльки .
2
Полотно з синтепону наріжте на вузькі смуги шириною не більше 5 см і починайте обмотувати дротяний каркас по спіралі. Продовжуйте обмотувати дріт синтепоном, поки фігура ляльки не набуде обсяг. В деяких місцях каркас потрібно робити менш об'ємним, а в деяких - більш об'ємним.
3
Форма тіла ляльки залежить також від того, жіночого вона буде статі, або чоловічого. Набравши потрібний обсяг смугами синтепону, прикладіть зібраний каркас до схеми і перевірте, наскільки він відповідає їй. Ноги і руки набивайте синтепоном не на всю довжину - кисті рук і ступні ніг ви виліпити з полімерного пластику.
4
Перевірте, чи правильно ви наростили рельєф тулуба, намотуючи додаткові смужки синтепону - якщо деяких фрагментів не вистачає, пришийте додаткові шматочки синтепону ниткою і голкою, формуючи найбільш виступаючі частини тіла ляльки .
5
Точно так же, за допомогою нитки та голки, ви можете утягивать деякі частини каркас а, роблячи помітні поглиблення і западини на фігурі. На область шиї намотайте якнайбільше синтепону, щоб до каркас у можна було надійно прикріпити голову.
6
Повністю пропрацювавши каркас, починайте обтяжку тулуба. Обмотайте синтепонові тулуб марлевим бинтом. Накладіть на каркас еластичний трикотаж потрібного кольору і закріпіть його кравецькі шпильками на бічних швах.
7
Спочатку виріжте передню частину тулуба ляльки без рукавів, а потім задню частину. Зшийте їх по бічних лініях потайним швом прямо на тулуб ляльки . Шию обтягніть трикотажем і зашейте. Потім окремо викроїте рукава і нашейте їх на каркас. На руках і ногах залишайте невеликі припуски трикотажу для кріплення пластикових деталей корпусу.