Як розрахувати тканину. Як розраховувати тканину для крою.

Для індивідуального пошиття одягу необхідно передусім вибрати і купити підходящий матеріал. Сучасні магазини тканин заповнені всілякою продукцією, як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Як правильно вибрати і розрахувати тканина на вподобану річ?
Інструкція
1
Зазвичай ширина тканини в магазині 150 см, що значно спрощує і здешевлює процес шиття. Крім того, малюнок і фактура тканини припускає крій «валетом», тобто розкладку викрійок «догори ногами» .Однак зустрічаються тканини шириною 75см і 90 см. До того ж треба враховувати, що на ворсових тканинах, оксамиті, велюрі, хутрі, замші, вельвету викрійки треба розкладати тільки в одну сторону, у напрямку ворсу. Тканини з вертикальним малюнком також вимагають односторонньої розкладки. А для тканин в клітку необхідна додаткова підгонка малюнка.
2
Як же визначити потрібну кількість тканини? Є один дуже простий спосіб. Можна взяти викрійку вироби і розкласти її на непотрібному шматку тканини шириною 150см. Потім виміряти вийшла довжину і сміливо йти в магазин. Однак вам може сподобатися тканина та іншої ширини. Як же бути тоді? Все дуже просто. Виходити треба з ширини тканини і ваших розмірів.
3
Ретельно зніміть свої меркі.Виберіте тканина .Якщо тканина має ширину 90-100 см, то для сукні відкладіть на матеріалі одну довжину ліфа переду, одну довжину ліфа спинки, одну довжину рукава, дві або три довжини спідниці (залежно від фасону). Додайте припуски на шви по 1,5-2 см в бічних, 5-10 см по низу спідниці і ліфа, складіть всі ці розміри, результатом і буде кількість необхідного матеріалу.
4
Якщо ширина матеріалу 150 см, то візьміть довжину ліфа переду, довжину спідниці та довжину рукава плюс припуски на шви і додаткові деталі.Еслі ви хочете зшити брюки, то при ширині тканини 150 см візьміть одну довжину брюк плюс припуски на шви і пояс.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TjSzB5JfYsQ
Корисна порада
Перш ніж шити, уважно прочитайте інструкцію, зазвичай там пишуть необхідну кількість матеріалу і дають розклад викрійки!