Як розвивати комунікативні навички.

Одним з невід'ємних елементів життя є спілкування. Ми починаємо проявляти свою комунікабельність вже в ранньому дитинстві, коли у нас з'являються друзі. Але в житті доводиться стикатися зі спілкуванням не тільки з товаришами і близькими людьми. Ми повинні вести себе розкуто на співбесідах, щоб сподобатися роботодавцям або вільно спілкуватися з клієнтами. Навіть виступ на публіці може стати непереборною перешкодою. Щоб цього не сталося, потрібно розвивати свої комунікативні навички .
Інструкція
1
Підіть на тренінг. Зараз їх існує величезна кількість. Професіонали допоможуть вам розвинути свої навички спілкування. Групові ігри, вправи зможуть вивести вас на новий рівень у спілкуванні і позбавлять від мук, які ви відчуваєте перед виходом на публіку.
2
Якщо у вас немає можливості піти на тренінг, нічого страшного. Ви цілком в силах допомогти самому собі. Правда, для цього знадобиться велике бажання і постійний контроль над собою. Починайте намагатися бути більш відкритим вже при першій зустрічі з людиною. Привітання грає важливу роль. Вітайтеся голосно, чітко, відкрито посміхаючись людині.
3
Дивіться на співрозмовника, коли ведете розмову. Погляд за плече або в підлогу може дати сигнал про те, що вам нудно і нецікаво вести бесіду. Однак дотримуйте міру. Занадто пильною і довгим поглядом в очі можна легко збентежити співрозмовника, що створить напругу в спілкуванні.
4
Гарне враження може справити і ваша поза. Яке сум'яття і скутість ви б не відчували, якщо ви будете стояти прямо з високо піднятою головою, ви обов'язково справите враження впевненої в собі людини. Що стосується дотиків, то з ними потрібно бути обережним. Не всі люди люблять, коли співрозмовник стосується їх. Однак делікатне дотик в розмові з жінкою може сказати їй про те, що ви зацікавлені в спілкуванні.
5
Нарешті, обов'язково контролюйте свій голос. Розмовляйте спокійно, не підвищуючи тон. Запишіть свій голос і прослухайте, щоб зрозуміти, як він звучить з боку. Це допоможе скорегувати голос так, щоб він звучав найбільш вигідно.
6
Ви можете також самостійно вправлятися в підвищенні своїх комунікативних навичок. Наприклад, якщо вам складно спілкуватися з незнайомими людьми, поставте собі завдання протягом дня кілька разів підійти на вулиці до людей і дізнатися, котра година. Через деякий час ви помітите, що вже не так соромитеся це робити. Способів поліпшити навички спілкування багато. І як в будь-якій справі, тут теж головне - ваше бажання змінити себе і своє життя.