Як ростити цуценят. Як ростить цуценя шпіца.

Від правильного догляду та годування цуценя залежить здоров'я собаки і відповідні породі якості. Купуючи цуценя, потрібно завжди консультуватися з заводчиком даної породи про особливості годівлі. Особливо це важливо в перші дні, коли щеня відчуває стрес від зміни обстановки і може загинути від неправильного годування.
Інструкція
1
Після того, як ви принесли цуценя додому, потрібно строго дотримуватися всіх рекомендацій заводчика. Годівля повинна відбуватися тільки їжею, яка найбільш звична для маленького цуценяти.
2
Якщо щеня перебував з матір'ю і його від неї щойно відняли, він буде тужити, і це цілком природно. Поганий апетит може обумовлюватися зміною обстановки. Через 3-5 днів щеня звикне, і з його годуванням не буде проблем.
3
Всю нову їжу в раціон потрібно вводити дуже поступово. Харчування цуценя має бути повноцінним. Перегодовування дуже шкідливий, тому годувати краще часто 5-6 разів на день, але маленькими порціями.
4
Після акліматизації цуценя в нових умовах потрібно поступово вводити в раціон м'ясо, обов'язково у відварному і подрібнений вигляді. Роздрібнюють його м'ясорубкою або блендером. Риба в перший час також повинна бути відвареної і размельченной. В раціоні повинні бути присутніми - свіже молоко, крупи, яйце, сир.
5
Вітаміни та мінеральні добавки можна вводити в раціон тільки після консультації з ветеринаром.
6
Виводити на прогулянку необхідно після отримання цуценям всіх основних щеплень, терміни яких вам також вкаже ветеринарний лікар.
7
Якщо у вас виникають якісь питання по відношенню виховання цуценяти, завжди звертайтеся за консультацією до заводчику даної породи. При підозрі на неполадки зі здоров'ям - тільки до ветеринарного лікаря.
8
У цуценя в квартирі має бути своє місце. Ніяким командам вчити не рекомендується до 6-7 місяців. Все має відбуватися тільки в ігровій формі.
9
Розмовляйте з цуценям тільки ласкаво, ніколи не підвищуйте голос, це приведе надалі до повного непослуху. Не дозволяйте нікому з домашніх підвищувати голос на цуценя.
10
Коли ви почнете курс дресирування, найстрашнішим покаранням може бути легкий ривок повідця і команда «фу».