Як перевірити розрядність.

З появою 64-розрядних процесорів, користувачі, далекі від розуміння технічних тонкощів, почали стикатися з проблемою несумісності деяких програм з операційною системою, встановленою на комп'ютер. Дійсно, операційні системи тепер випускають як для комп'ютерів з 32-розрядними процесорами, так і з 64-х, і є додатки, розроблені з урахуванням тієї чи іншої розрядності.
Інструкція
1
Варіантів визначити розрядність процесора не розбираючи комп'ютер (та й навряд чи це комусь знадобитися), фактично два: скористатися стандартними засобами Windows або спеціальними програмами сторонніх розробників. Перший варіант підійде, якщо вам потрібно просто зрозуміти розрядність (32 або 64), а другий - якщо крім цього вас цікавлять і інші технічні подробиці «начинки» вашого комп'ютера.
2
Отже, спосіб перший. Найпростіший. Знайдіть на робочому столі значок «Мій Комп'ютер» (або «Комп'ютер»), клацніть правою кнопкою миші на ньому і в контекстному меню виберіть команду «Властивості». Відкриється вікно, в якому серед інших відомостей про комп'ютер буде вказана і розрядність процесора.
3
Спосіб другий. Трохи складніше. Скачайте і встановіть на свій комп'ютер програму CPU-Z або AIDA 64 (сайти розробників: www.cpuid.com і www.lavalys.com). Після запуску програми CPU-Z, на вкладці CPU ви побачите відомості про розрядності процесора. В програмі AIDA 64 ці дані можна подивитися в меню «Комп'ютер», «Системна плата», «ЦП».
Зверніть увагу
32-розрядні процесори мають позначення "x86", а 64-розрядні - «64».
Розрядність операційної системи, перш за все, впливає на обсяг пам'яті, з якою може працювати система. З2-розрядна операційна система не зможе адресувати більше трьох гігабайт оперативної пам'яті. Що стосується сучасних програм, то ви особливо не помітите різниці, на якій би системі не працювали - 32-х або 64-розрядної. Однак для драйверів устаткування це значення важливо.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Знайдіть ярлик «Мій комп'ютер» на робочому столі і натисніть по ньому правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть пункт "Властивості". Знайдіть пункт «Тип системи» і подивіться зазначену розрядність. Буде детально описано про параметри системи. Як правило, дану інформацію зможе зрозуміти навіть початківець користувач. Є й інші способи дізнатися розрядність системи.
2
Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть пункт «Виконати». Таким чином, ви зайдете до реєстру комп'ютера, де виконуються різні команди за допомогою введення певних значень. У діалоговому вікні введіть команду winmsd.exe і натисніть Enter на клавіатурі, або кнопку «Ок» мишкою. В з'явилася таблиці знайдіть напис «Тип». Якщо значення в цьому пункті буде вказано «Комп'ютер на базі х86», то ваша операційна система має 32 розряду. Якщо значення - «Комп'ютер на базі Itanium», то ваша операційна система 64-розрядна.
3
Найпростіший спосіб, якщо ваша операційна система ліцензійна, - подивитися на наклейку з ліцензійним ключем. Зазвичай вона кріпиться складальником комп'ютера на бічній частині системного блоку, і містить всю необхідну інформацію, в тому числі і повна назва встановленої Windows і її розрядність. Якщо у вас ноутбук, то ці дані можна подивитися на задній частині, тобто там, де розташовується відсік для батарейки.
4
Не варто переживати, якщо ваша операційна система 32-розрядна. Всі старі додатки або взагалі не запускаються під 64-розрядної системою, або працюють занадто швидко. Як правило, старі ігри на зразок «Танчиків» або «Пакмена», все ще відмінно розважають, однак, вимагають 32-розрядної середовища. На даний момент операційна система 32-розрядної середовища використовується частіше, ніж 64.