Як прибрати повітря з системи охолодження. Як прибрати повітряну пробку з системи охолодження.

Повітря в системі охолодження може стати причиною багатьох несправностей. Зокрема, через невелику повітряної пробки буде погано працювати або не працюватиме зовсім грубка автомобіля, а в гіршому випадку двигун буде постійно перегріватися. Однак, позбутися такої напасті як повітря в системі охолодження можна простими побутовими способами, маючи всього півгодини вільного часу і базові пристосування.
Вам знадобиться
  • - охолоджуюча рідина
  • - невеликий пагорб або пара домкратів
  • - помічник
Інструкція
1
Переконайтеся, що система охолодження герметична. Очевидно, що повітря в ній не може з'явитися просто так: це або наслідок того, що охолоджуючу рідину при заміні заливали не за правилами експлуатації вашого автомобіля, або вірна ознака того, що в системі з'явилася прогалина, крізь яку охолоджуюча рідина витікає, поступаючись місцем повітрю .Для початку варто перевірити, чи достатньо щільно закручена пробка зливний горловини системи охолодження. Якщо з нею все гаразд, варто уважно оглянути корпус розширювального бачка і пошукати тріщини на пластиці. Наступне слабка ланка - власне шланги, об'єднуючі всю систему охолодження: гума могла розсохтися і покритися тріщинами від надмірно довгої експлуатації або її агресивних условій.В самому гіршому випадку, ви можете виявити, що повітря потрапляє в систему через те, що продірявився радіатор або прокладка головки блоку ціліндров.Когда ви переконалися, що система герметична, і ваші труди не пропадуть марно, приступайте до роботи.
2
Підніміть передню частину автомобіля. Ви можете спробувати безпечно запарковать її передніми колесами на будь височини, або підвести передню частину автомобіля за допомогою пари домкратів. Це необхідно зробити для того, щоб гвинт для видалення повітря, розташований на радіаторі, став найвищою точкою системи охолодження, і повітря безперешкодно виходив саме туди.
3
Відкрийте кран отопітеля салону. Для того щоб зробити це, вам просто необхідно поставити регулятори управління пічкою в крайнє положення, як якщо б ви хотіли прогріти салон. Виставте також інтенсивність обдування, якщо ваша модель грубки це передбачає, в середнє положення.
4
Відверніть кришку розширювального бачка і викрутити гвинт для видалення повітря з системи охолодження.
5
Запустіть двигун і дайте автомобілю деякий час попрацювати на холостому ходу, доти, поки мотор не прогріється, і показники термостата і оборотів двигуна не досягнуть робочих величин.
6
Попросіть свого помічника сісти за кермо вашого автомобіля. Для того, щоб позбутися небажаного повітря в системі охолодження, необхідно кілька разів періодично натискаючи на педаль газу і підвищуючи обороти двигуна, дозволяти охолоджуючої рідини курсувати по всій системі. Тим часом ви будете доливати в розширювальний бачок рідину, що витікає з системи, і стежити, зникли чи з неї бульбашки воздуха.Также попросіть свого напарника поспостерігати за роботою грубки: якщо після декількох натискань на педаль газу на холостих обертах вона почне стабільно виконувати свої функції, тобто подавати гаряче повітря в салон, вважайте, що ваша місія виконана.
7
Закрутіть на місце гвинт для видалення повітря і дайте автомобілю попрацювати в спокійному режимі на холостих обертах ще кілька хвилин.
8
Залийте охолоджуючу рідину в розширювальний бачок, щоб її рівень досяг максимального, а потім щільно закрийте кришку бачка.
9
Дайте автомобілю попрацювати ще хвилину. Переконайтеся, що всі кришки і пробки щільно закручені, і глушите двигун.