Як розмножити рослина.

Одні рослини доцільніше висівати насінням. Багаторічники швидше відростають, якщо розсадити кореневище. Деякі овочеві культури розмножують Бульбоплоди. Дерева - щепами. А плодові кущі - живцями. Але яким би способом ви не розмножували рослини, головне - дотримуватися агротехніку.
Вам знадобиться
  • насіння, живці, кореневища, грунт, лопата, добрива, вода, лійка
Інструкція
1
Розмножують однорічні овочеві рослини насінням. Для цього зав'яжіть мотузочками екземпляри, найбільш влаштовують по споживчим якостям. Коли вони зацвітуть і почнуть утворювати насіння, прикрийте їх марлею. Це захистить від клювання птахів. Дайте насінню визріти. Якщо з'явилася загроза нічних заморозків, відірвіть насіннєві коробки з невеликою частиною стебла, зв'яжіть в пучки і підвісьте на веранді або в сараї на дозрівання. Коли насіння почнуть вільно обсипатися, їх можна зібрати в паперові пакетики, підписати і прибрати до весни. Розмножувати рослини насінням - один з найпростіших способів забезпечити себе сортовим урожаєм.
2
Розсаджуйте кореневища таких багаторічних овочів, як хрін і ревінь. Для цього восени або ранньою весною викопайте материнський кущ, обережно від'єднайте гострим секатором частина кореневища зі сплячими бруньками. Рослини розсадите на удобрення органікою й мінеральними добривами рясно политу грунт. Щавель, шніт-цибуля та інші подібні багаторічні рослини найзручніше розмножувати, вилучаючи частину «ділянки». Викопайте кілька примірників, загущающих посадки, пересадите на іншу грядку. Попередньо роз'єднаєте, якщо в цьому є необхідність. Аналогічним чином розмножують почвопокровние багаторічні клумбовие рослини і квіти.
3
Срежьте кілька гілочок чорної або червоної смородини. Відсіки верхню і нижню частини так, щоб залишилися черешки з 5-7 бруньками. Поставте їх у воду, в якій розчиніть 1 ч.л. «Ідеалу». Коли живці дадуть коріння, їх можна висадити в «школу» на подращивание. Восени наступного року саджанці будуть готові до пересадки на постійне місце. Інший спосіб розмноження кущових рослин - прікапиваніе. Відігніть 3-4 нижніх гілки, кожну окремо прішпільте дерев'яної рогатиною до землі, присипте компостній землею, по мірі необхідності поливайте не дуже холодною водою. В кінці сезону (при весняному прікапиваніі) або на майбутній рік (якщо прикопували восени) у гілок відросте самостійні корінці. Їх можна буде зрізати секатором, викопати і пересадити на постійне місце.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=HCrAJ7mkNMY
Зверніть увагу
Розмножують багаторічники овочевих культур діленням коренів. Вирощувані з насіння, вони вступлять в пору плодоношення тільки на другий рік.
Корисна порада
Щоб рослини не розмножувалися хаотично, у багаторічників слід акуратно формувати кущ, видаляючи зайву поросль, а у однорічників - виламувати квітконоси.