Як зробити дерев'яний літак. Як зробити літак блоків.

У кожного хлопчиська в дитинстві є мрія - виготовити дерев'яний літак самому. У багатьох ця мрія не проходить з віком і переростає в захоплення і навіть справа всього життя. Якщо ж ви так жодного разу і не спробували виготовити свій дерев'яний літак , значить, зараз як прийшов той самий час.
Інструкція
1
Перш за все, зробіть креслення нервюри в натуральну величину. Для цього задайте координати обраного профілю крила з відповідного атласу. Виріжте шаблон нервюри з щільного матеріалу, щоб зручно було переносити його на поверхню.
2
Приготуйте лист фанери товщиною 1,5-2 сантиметри і розміром 30х160 сантиметрів, де 30 см - його ширина, а 160 см - довжина. Лист фанери повинен перевищувати розмір вашої нервюри на 5 сантиметрів. На поверхню фанери покладіть папір або поліетилен, щоб нервюра не прилипала до неї при склеюванні. Відзначте лінію хорди і покладіть шаблон на поверхню фанери. Обведіть шаблон. Приберіть його і відзначте на фанері місцеположення лонжеронів крила, стійок і розкосів нервюри.
3
Уздовж зовнішнього боку нервюри прибийте дерев'яні блоки розміром 0,5х2х4 сантиметра. Потім візьміть рейки, які утворюють каркас нервюри, вставте їх в макет, притисніть до внутрішньої сторони блоків і закріпіть. Виріжте стійки і розкоси нервюри. Прикріпіть розкоси до каркаса літак а.
4
Починайте склеювати деталі літак а. В якості клею підійде епоксидна смола. Можна використовувати будь-який клей для дерев'яних виробів. До змонтованим рейкам приклейте стійки і розкоси. Не чекаючи підсихання клею, зверху приклейте фанерні клини. Для цього нанесіть клей на всю внутрішню поверхню клина, після чого зафіксуйте клин в потрібній позиції за допомогою струбцин або цвяхів. Дочекайтеся повного висихання клею.
5
Після того як ви зібрали нервюру, використовуйте її як прототип. Для першого разу її не склеюються, щоб потім розібрати на запчастини. Кожен елемент нервюри використовуйте як шаблон, розмноживши їх необхідну кількість разів. Виготовте стільки ж клинів, скільки і деталей нервюри. Якщо крило літак а зауженное, внесіть необхідні зміни. Після виготовлення потрібної кількості деталей, зберіть ваш макет. Літак готовий.