Як зробити гуслі.

Гусли відомі з V століття. Вони являють собою резонансну дошку з натягнутими на ній струнами. Гусли знову входять в моду і їх все частіше роблять смостоятельно в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • Брусок добре просушеного дерева довжиною 1м, діаметром 35-40см. Це повинно бути "звучить" дерево: клен, ялина, кедр, сосна. Знадобляться також інструменти для роботи з деревом: стамески, молоток, дриль, сокира, наждачний папір.
Інструкція
1
Візьміть підготовлений дерев'яний брусок і розколіть його навпіл за допомогою дерев'яних клинів і кувалди.Нарісуйте на заготівлі контур гуслей, виберіть стамескою середину, маючи на увазі бічні (1 см) і кінцеві (2,5 см) відступи. Виходить щось на зразок корита, ширина якого 3-8см, а товщина дна 1-1,5 см. Ретельно відшліфуйте заготовку наждачним папером.
2
Встановіть всередині корпусу декілька дерев'яних пружин (вузьких довгих планок) які підтримуватимуть деку, упрочнять корпус.
3
З дощечок товщиною 3 мм виготовте деку гуслей. Склейте дощечки по всій довжині. Приклейте деку на корпус гуслей поверх дерев'яних пружин.
4
Простукаєте деку пальцями, в місці найбільш глухого і низького звуку виріжте отвір діаметром 3 см - резонатор. Він впливає на якісні характеристики звуку і буде надавати їм обсяг.
5
На кінцевих (торцевих) відступи встановіть колки і струнодержатель (металеву трубочку). Колки можна виготовити з невеликого металевого стержня, а можна зробити їх дерев'яними. Виконайте в них збоку отвори для кріплення струн. Вклейте в корпус гуслей колковую планку з більш твердого дерева і вбийте в неї кілки. Їх кількість дорівнює кількості струн гуслей.
6
Струнотримач зміцнюється на іншій стороні корпусу гуслей між двох брусочків, приклеєних до деке.Натяніте на колки струни (можна взяти гітарні струни). Налаштуйте їх висоту і тон, натягуючи струни і повертаючи колки. Тепер можна приступити до уроків гри на гуслях.