Як підключити привід двд.

Будь-який комп'ютер, який морально вже трохи застарів, але продовжує справно працювати, можна використовувати як повноцінний домашній кінотеатр. Для цього потрібно як мінімум підключити його до телевізора і музичного центру, а при необхідності встановити і додаткове обладнання. Наприклад, підключити привід двд для перегляду кіно.
Інструкція
1
Вимкніть і повністю обесточьте системний блок комп'ютера. Щоб підключити привід двд, зніміть бічну кришку корпусу - це дозволить отримати доступ до материнської плати і начинці системного блоку. Попередньо на передній стороні корпусу зніміть заглушку в тому місці, куди ви хочете підключити привід двд.
2
Залежно від того, який інтерфейс обміну даними між пристроями та материнською платою підтримується системою: IDE або SATA, порядок підключення привід а буде дещо відрізнятися. Однак в цілому принцип установки зберігається один і той же. Інтерфейс підключення легко визначити візуально. IDE шлейфи кріпляться широкими багатоконтактними роз'ємами. SATA-інтерфейс використовує вузький тонкий коннектор. При цьому на шлейф IDE можна підключити два пристрої, а на SATA - тільки одне. Також пристрої інтерфейсу IDE вимагають ручної настройки пріоритетності. Спеціальними джамперами-перемичками задається відповідний статус устаткування Master або Slave.
3
Розібравшись з інтерфейсом, підключіть роз'єми проводів до відповідних виходам на привід е двд. Не забудьте про проводі, що подає харчування. Вставте привід двд в спеціальні санчата, передбачені конструкцією системного блоку. Закріпіть його маленькими гвинтами.
4
Увімкніть комп'ютер. На початку завантаження материнська плата повинна визначити підключений привід двд, вивівши інформацію про нього на екран. Якщо цього не сталося, зайдіть в BIOS і визначте привід двд примусово.
Сучасний комп'ютер хоч і надійний, але, на жаль, окремі вузли в ньому можуть виходити з ладу. Особливо часто ламаються приводи оптичних дисків - через свою складності та великої кількості механічних деталей. Але він легко піддається заміні.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, привід, немагнітна фігурна викрутка, шлейф IDE або інтерфейсний кабель SATA (залежно від використовуваного інтерфейсу приводу), перехідник Molex 4-pin> SATA, PCI- адаптер або перехідник інтерфейсів IDE і SATA.
Інструкція
1
Вимкніть комп'ютер. Від'єднайте мережевий кабель від блоку живлення. Відкрутіть гвинти, які утримують кришки корпусу і зніміть їх. Якщо необхідно видалити несправний привід, відкрутіть 4 гвинти, які утримують його в корпусі, а також інтерфейсний та живить шлейфи. Вийміть несправний привід з корпусу в напрямку з корпусу назовні.
2
Якщо ж ви вмонтовуєте додатковий або перший привід, зніміть пластиковий фальшборт з передньої частини комп'ютера і виламайте металеву заглушку. Вставте привід в корпус комп'ютера і закріпіть його гвинтами, по 4 з обох сторін. Підключіть до нього мережевий і інтерфейсний кабель. Якщо ваш привід має інтерфейс харчування SATA, а ваш блок живлення не має необхідних роз'ємів - скористайтеся перехідником харчування Molex 4-pin.
3
Якщо ж у вас немає вільних слотів для підключення приводу, ви можете скористатися PCI-адаптером, що надають додаткові точки підключення IDE і SATA пристроїв. Але при цьому в більшості випадків ви втратите можливість завантаження безпосередньо з оптичних приводів. Якщо ж ваш комп'ютер і привод мають різні інтерфейси, то доцільніше буде скористатися перехідником - конвертером інтерфейсів, в цьому випадку зберігається повна функціональність приводу.
4
Ще раз перевірте правильність підключення приводу. Закрийте кришки системного блоку і затягніть їх гвинтами.
Зверніть увагу
Всі операції виконуйте, відключивши комп'ютер від електроживлення