Як розрізняти неразлучников.

Неразлучники - це невеликі за величиною папужки, досить-таки часто стають домашніми улюбленцями багатьох сучасних сімей. Нерозлучники - самі невибагливі представники з усього сімейства папуг, вони дуже красиві і допитливі. Нерозлучники - пташки вірні й віддані. Вони вибирають собі пару тільки раз і на все життя. Завжди приємно подивитися, як двоє неразлучников , міцно притулившись одне до одного, ніжно воркують і милуються. Розрізняти неразлучников , навіть самим їх власникам, буває дуже складно.
Інструкція
1
Окрасою різностатевих неразлучников абсолютно однаковий. Але якщо уважно придивитися до пташкам, то можна помітити, що форма голови самки дещо відрізняється від форми голови самця. У самок цих папужок голова в профіль здається більш округлої, а у самців - більш витягнутої, з плоским потилицею.
2
Щоб розрізнити неразлучников , можна акуратно промацати відстань між їх тазовими кісточками, з боку черевця. У самки воно значно ширше, ніж у самця. До речі, якщо папужка категорично проти такої перевірки: він виривається з рук і кусає господаря, швидше за все, це самка.
3
Самка нерозлучника, вже приносившая потомство, сидячи на жердочці, ставить лапки трохи ширше, ніж самці й молоді самки.
4
Існує думка, що якщо взяти самку нерозлучника за ніжки і опустити її вниз головою, вона зігне лапки і пригорнеться до руки. Самець в такій же ситуації залишиться висіти витягнутим.
5
Якщо довгий час спостерігати за парою неразлучников , то можна помітити, що самочка папугу поводиться трохи активніше самця. Вона більш балакуча і агресивна.
6
Крім цього, саме самка нерозлучника займається облаштуванням гнізда.
7
Щоб розрізняти неразлучников , особливо молодих, зазвичай потрібен великий досвід, а часом і сама справжня генетична експертиза, адже зовні папужки практично однакові.
При розведенні будь-яких видів папуг завжди дуже складно визначити їх стать. Якщо у одних з часом проявляються відмінності в забарвленні або формі тіла, то інші можуть бути практично ідентичними. Саме так йде справа з папугами-нерозлучниками, відрізнити яких за статевими ознаками початківцю любителю-орнітологу досить важко.
Інструкція
1
Деякі види попугаев- неразлучников все ж мають візуальні відмінності залежно від статі. Наприклад, у самців голова кілька витягнута, а у самок має округлі контури. Крім того, у «хлопчиків» низько посаджений лоб, що можна помітити при погляді сбоку.Опісанний метод не є надійним, оскільки фізіологія у птахів розрізняється. Може виявитися, що візуально папуга схожа на самця, але насправді - це самка.
2
Досить легко можна помітити дорослу самку, у якої вже був перший виводок. Йдучи по жердочці, вона дуже широко розставляє лапки.
3
Відрізнити папуг-нерозлучники можливо, обмацавши тазову кістку. Для цього обережно візьміть птицю в руки і переверніть животиком вгору. Тепер нащупайте в районі тазу дві маленькі кісточки, що нагадують сірникові головки. Якщо відстань між ними становить близько половини сантиметра - перед вами самець, а якщо від одного сантиметра і більше - самка. Справа в тому, що у жіночих особин тут здійснюється вихід яіц.Ощупивайте тазову кістку дуже дбайливо, не докладаючи зайвих зусиль. Якщо ви робите це вперше, краще будьте особливо внімательни.Опісанний метод допомагає відрізнити папуг-нерозлучники (самок), які досягли зрілого віку або вже мають свій перший виводок.
4
В тому випадку, якщо немає можливості встановити стать в результаті візуального огляду або промацування тазової кістки, зверніться до фахівців. Вони зможуть відрізнити папуг-нерозлучники за допомогою генетичного або гормонального дослідження. Напевно, в їх арсеналі є й інші спеціальні методики.
Корисна порада
Визначити стать у папуг-нерозлучники часто не в змозі навіть досвідчені заводчики. Тому в більшості випадків не сподівайтеся на власні можливості, а відразу ж звертайтеся до професійних орнітологам.