Як зваляти шапочку.

Валяння речі з вовни зараз модно. Клеять все: тому що це швидко, бо нескладно, бо красиво. Крім того, валяні речі теплі і практичні. Валяная шапка - не виняток. Зробити її нескладно.
Вам знадобиться
  • Стовідсоткову натуральну овечу, верблюже або цапову шерсть, туалетне мило без додавання крему (підійде найдешевше), тонкий поліетилен розміром трохи більше вироби, яке хочете отримати, щільна пупирчатая плівка (для виготовлення шаблону), вода.
Інструкція
1
Приступаємо до роботи. Для початку зробіть шаблон шапочки у вигляді купола. Для цього краще за основу взяти свою стару в'язану. Додайте сім сантиметрів внизу і три сантиметри в обсязі. Зайве можна буде обрізати ножицями.
2
Тепер рівно розкладіть шерсть по куполу-шаблоном в одному напрямку, потім в протилежному, так зробіть п'ять шарів з тонкої вовни або чотири з товстою. Після цього збризніть мильною водою шерсть. Мильна вода повинна бути такої консистенції як при пранні. На наступному етапі накриваємо шерсть тонким поліетиленом.
3
Змочіть руки мильною водою і почніть «масажувати» шерсть, тобто виробляєте м'які погладжують руху. Головне, щоб вони не були різкими. Через п'ятнадцять хвилин шерсть ущільниться і стане схожою на тканину.
4
Зніміть поліетилен і продовжуйте погладжувати шерсть, поки не вийде повсть. Через п'ять хвилин шаблон разом з шерстю переверніть.
5
Потім виконайте теж саме із зворотного боку шаблону. Слідкуйте за краями, щоб не прівалять один край до іншого. Шапочка практично готова. Потрібно прівалять знизу і по швах. Прополощіть шапку в теплій воді. Після цього потрібно надіти мокру шапку на голову і надати їй форму. Шапку просушіть і обріжте рівно край.