Як розпиляти дсп.

Дерево-стружкова плита дуже популярна серед домашніх умільців. Цей матеріал використовується в будь-яких областях будівництва та облаштування нашого життя: від ремонту приміщень до складання меблів. Слід знати, що обробка ДСП має свої особливості, пов'язані як з розкриємо, так і з розпилюванням. Щоб правильно розпиляти таку плиту, потрібно виконати кілька рекомендацій.
Вам знадобиться
  • Ножівка з дрібними зубами, рубанок, напилок, липка стрічка
Інструкція
1
Розпил деревно-стружкової плити являє собою дуже трудомісткий процес, пов'язаний із значною кількістю дрібного пилу. В умовах великого виробництва ці проблеми вирішуються промисловими способами, а ось в домашніх умовах досить важко розмітити і правильно, без сколів, розпиляти десяток листів ДСП , а після цього прибрати з робочого місця цілу гірку сміття.
2
Один з варіантів - не починати розпил ДСП своїми руками, а замовити його при покупці матеріалу. Це досить поширена послуга в даний час. Роботи по розпилюванню в цьому випадку робляться на професійному обладнанні, що гарантує високу якість і швидкість.
3
Якщо ви все ж збираєтеся розпилювати ДСП в умовах домашньої майстерні, вам знадобиться пила з дрібними зубами. Така пила дозволяє отримати більш рівний розпил. При пилянні розташовуйте ріжучий інструмент під дуже гострим кутом до поверхні ДСП . Пиляти потрібно з легким натисканням, з незначною віддачею (це дозволить уникнути відколів і заломів).
4
Щоб додатково захистити поверхню плити від заломів, наклейте по лінії розпилу клейку стрічку. Це особливо допоможе при розкрої ламінованої деревинно-стружкової плити.
5
При пилянні ДСП ні в якому разі не можна поспішати, інакше можуть утворитися сколи на лінії різу. Якщо вам вдалося отримати при розпилюванні рівний рез, такої деталі вже не буде потрібно додаткова обробка. При наявності деяких нерівностей ви можете підрівняти їх рубанком або напилком.
6
Розпилявши ДСП , ви тим самим оголили внутрішні шари плити, які можуть після цього піддатися різних деформацій. Щоб захистити кромку після розпилу, оклейте її спеціальною пластиковою стрічкою з клейовим покриттям. Можна також використовувати шпон.
7
Незважаючи на те, що розпиляти ДСП можна і в домашніх умовах, для забезпечення високої якості все ж краще звернутися з професіоналам. В першу чергу це стосується розкрою великих обсягів ДСП .