Як перевірити платину в домашніх умовах.

Незважаючи на те, що багато хто воліє купувати коштовності в ювелірних відділах, навіть у цих випадках ніхто не застрахований від підробки. Для того, щоб довести підробку, слід віддати виріб на експертизу, що не завжди зручно, бо забирає ваш час і гроші. В результаті багато хто хоче перевірити метал в домашніх умовах, а це вимагає спеціальних знань.
Інструкція
1
Якщо справжність придбаного вами вироби з платини стоїть під сумнівом або ви хочете виділити платину з декількох варіантів схожих металів, спробуйте наступні поради.
2
Візьміть звичайний медичний йод і капніть на досліджуване виріб. Якщо крапля темна - значить, перед вами дійсно дорогоцінний метал. При цьому враховуйте, що чим темніше пляма, тим вище проба вироби.
3
Якщо у вас є доступ до концентрованих азотної і соляної кислот, а також досвід поводження з ними, зробіть т.зв. «Царську горілку». Для цього варто змішати кислоти в співвідношенні 1 до 3 (азотна до соляної).
4
Помістіть виріб в розчин. Платина почне розчиняться тільки в гарячій «горілці». У холодній цього не станеться. Природно, що підробки під платину негайно почнуть розчиняться і в холодній суміші.
5
Якщо у вас є склодувна пальник, можна спробувати нагріти виріб. Якщо метал розжарився до білого кольору, але так і не почав плавиться, то швидше за все, перед вами саме платина. Хоча варто враховувати, що паладій і іридій можуть поводитися схожим чином. Однак паладій розчиниться в азотній кислоті, а платина - ні.
6
Перевірте наявність окислів на виробі. Благородні метали не окислюються. Алюміній ж, наприклад, при взаємодії з повітрям покривається оксидною плівкою (пассивируется), що перешкоджає його подальшому руйнуванню. Платині же це не загрожує
7
Якщо є можливість порушити цілісність експериментального зразка, то спробуйте використовувати його в якості припою. Рівномірний розподіл металу по жалу паяльника також свідчить про благородне походження вироби.
8
Також ви можете перевірити метал за допомогою аміаку. При взаємодії з платиною, аміак не зможе викликати будь-якого почорніння, що станеться при взаємодії з іншими металами.