Як розмовляти на роботі.

Спілкування з колегами - неминуча складова будь-якого виробничого процесу. Оптимальна манера поведінки - рівне шанобливе ставлення (хоча б зовні) до всіх, незалежно від місця кожного колеги в корпоративній ієрархії - від прибиральниці і вахтера до генерального директора і його заступників. Запобігливість перед начальством при демонстрації переваги над підлеглими викликає лише презирство.
Вам знадобиться
  • - знання стандартів ділового етикету та загальноприйнятих норм ввічливості;
  • - повага до себе та інших;
  • - почуття власної гідності.
Інструкція
1
Вибір особистого займенники («ви» або «ти») при зверненні до колеги, підлеглому або начальнику визначається, в першу чергу, тим, як прийнято в компанії. Хоча навіть при варіанті на «ви» і по імені та по батькові (зазвичай практикується на держслужбі і компаніях, якими керують колишні чиновники або офіцери) в більшості випадків не вважається негожим спілкування на «ти» з людиною, з якою вас пов'язує дружба або давнє знайомство , якщо це особливо не заборонено корпоративними правилами.
2
Оптимально ввести собі приватне табу на підвищення голосу, образи, різні оціночні судження, навіть нейтральні і, на перший погляд, безневинні. «Ви неправі» - теж оцінка, на відміну від «я не згоден з таких-то підставах». Навіть на невідповідність чогось корпоративним нормам переважно в деяких випадках вказати згадуванням самої цієї норми. Якщо ж хто-небудь, включаючи начальника, допускає будь-що з перерахованого, ви маєте повне право ввічливо (і повинні) вказати на неприпустимість цього відносно вас. Швидше за все, з цієї вашої установкою керівництво буде рахуватися. В іншому випадку максимум - запропонують написати заяву про відхід, а місце роботи, де тримають начальників-самодурів - невелика втрата.
3
Яким би не був привід до спілкування, рекомендується не забувати, що ви на роботі (навіть під час корпоративу чи іншого неформального заходу), де на першому місці завжди справа. Значить, і спілкуватися треба по справі: коротко, ємко, з якого приводу звернулися, чого хочете, які бачите шляхи вирішення і т.п. Якщо ж звернулися до вас з робочого питання, давайте співрозмовнику вичерпну інформацію. Якщо питання не у вашій компетенції, повідомте про це і, якщо можете, порекомендуйте володіє ним колегу.
4
В робочому спілкуванні ніколи не будуть зайвими такі слова, як «спасибі», «вибачте», «на жаль» і т.п.