Як розмовляти з директором. Як спілкуватися з директором школи.

Частота спілкування співробітника з першою особою компанії залежить від того, яке місце в ієрархії він займає. Для одних воно регулярно, для інших - у виняткових випадках. Навіть якщо приводом для спілкування став виклик до кабінету, це не підстава забувати про почуття власної гідності. У той же час, якщо директор неправий, відстоювати свою точку зору слід максимально чемно, але твердо.
Вам знадобиться
  • - знання ділового етикету та норм ввічливості;
  • - почуття власної гідність.
Інструкція
1
Яким би не був привід для спілкування, не слід забувати, що директор - така ж людина, як будь-який інший. І зажадати від вас може не більше, ніж це обумовлено колом ваших обов'язків, корпоративними стандартами і нормами чинного законодавства. Останнім корпоративна культура може і суперечити, і однозначний пріоритет в цьому випадку за законом.
2
Якщо ініціатор зустрічі - ви, постарайтеся коротко, але ємко викласти суть свого питання, можливі, на ваш погляд, варіанти вирішення проблеми, якщо йдеться про неї, свої пропозиції та аргументи на їх поддержку.В іншому випадку виходите з того, що треба босові від вас. Чітко, коротко і ємко відповідайте на його питання, будьте готові сформулювати пропозиції, внести необхідні уточнення та корректіви.Нікогда не забувайте, що час директора обмежена, у нього є чимало важливих завдань, що вимагають його участі, думає він на роботі, в першу чергу, про справу і від підлеглих, починаючи прибиральницею і закінчуючи своєю правою рукою, чекає того ж.
3
Як звертатися до боса, залежить від прийнятого в компанії стандарту. Навіть якщо там практикується спілкування з керівництвом на «ти» (але на «ви» частіше), перший раз звернутися на «ви» до раніше незнайомій людині зайвою не буде ніколи, а перейти на «ти» можна в будь-який момент, особливо якщо це запропонує сама інша сторона.
4
При будь-якому розкладі, доречні як дотримання норм ввічливості з вашого боку, так і вимога того ж від співбесідника. Боятися вам нічого: тих, хто вміє показувати при необхідності зуби (але не зловживати цим навиком), в душі поважають навіть найзапекліші хами. В крайньому ж випадку оптимальним виходом буде пошук іншої компанії з більш осудним директором .