Як зшити спідницю-кльош.

спідниця- кльош або по-іншому, спідниця-сонце - чудовий елемент одягу, мода на який ніколи не проходить. Така спідниця підходить практично на будь-яку фігуру і може служити як елементом святкового або вечірнього одягу, так і повсякденному. Будь-які форми можна надати цій спідниці: максі, дуже модна довжина цього сезону, до коліна - для повсякденного носіння, а також міні - для молодіжної вечірки. Зшити спідницю кльош можна легко і швидко, користуючись даною інструкцією.
Вам знадобиться
  • • Тканина та фурнітура для пошиття спідниці
  • • Сантиметрова стрічка
  • • Лінійка
  • • Швейні шпильки і голки
  • • Ножиці
  • • Кравецькі крейда
  • • Швейна машинка
  • • Праска з отпарівателем
Інструкція
1
Сантиметровою стрічкою зніміть 2 мірки: 1. ВІД - обсяг талії. Сантиметрова стрічка повинна розташовуватися точно по лінії таліі.2. ДІ - довжина виробу. Ця мірка знімається від лінії талії до передбачуваного низу юбкі.Во час зняття мірок сантиметрова стрічка не повинна провисати або бути сильно натягнутою. Для зручності виміру довжини спідниці можна обв'язати лінію талії тасьмою. Також можна скористатися допомогою іншої людини. результати вимірювань запишіть. Вам належить зробити деякі розрахунки.
2
Викрійка спідниці- кльош представляє з себе конструкцію з двох кіл, де менший радіус R1 - обхват талії, більший радіус R2 - довжина спідниці + R1. Відзначте для себе, що при розрахунку тканини треба обов'язково врахувати, що на спідниці має бути як мінімум один шов для застібки, якщо тільки ваша модель не буде прісобранная на гумку.
3
Тепер необхідно зробити деякі обчислення. Тільки спочатку визначитеся, яку конструкцію спідниці- кльош вам слід вибрати: з одним швом, двома швами або трьома. Розглянемо найпростіший спосіб: спідниця- кльош з двома бічними швамі.Не будемо глибоко йти у теорію геометричних обчислень, нам досить згадати формулу довжини кола L = 2? R, де L виступає в якості обсягу талії, а ? - Відоме число рівне 3,14159265 .... Припустимо, обсяг виміряної талії рівний 70 см. Відразу обчислюємо радіус кола таким чином: ВІД = 2? R1, R1 = ОТ/2 ?, тобто R1 = 70/6,2832 = 11,141 ... смРадіус більшої окружності обчислюється просто: довжину спідниці (ДІ) складають з величиною меншого радіуса R1.Допустім, довжина спідниці 60 см.Ісходя з цього, R2 = 11,141 + 60 = 71,141 ... смЕті обчислення необхідні для побудови викрійки спідниці- кльош
4
Тепер, коли готові всі обчислення, побудуйте викрійку на кальці або бумаге.Сверніте лист кальки або паперу таким чином, щоб вийшов квадрат зі стороною рівною R2. Від будь-якого верхнього кута відкладіть в обидві сторони 2 відрізка, рівних R1, відзначте їх олівцем. Від цього кута продовжуйте відкладати відрізки R1 і R2, відставляючи штрихові мітки на папері. Залишайте штрихи на такій відстані один від одного, щоб потім неважко було з'єднати їх плавною дугового лінією. З'єднайте штрихи обох мірок плавною лінією так, щоб вони виглядали точно як? кіл з радіусами R1 і R2. Виріжте викрійки точно по лініях. Розгорніть лист - викрійка готова.
5
При виборі тканини в магазині зверніть увагу на її ширину. Якщо ширина тканини не менше ніж 2R2 + ~ 15см (на подгибку і припуски), то це дозволить розкроїти спідницю, склавши тканину вдвічі по напрямку часткової нитки. Тим самим, ви економите час на розкрій і гроші на покупку ткані.Еслі ви хочете, щоб вибір і розрахунок кількості тканини для вас не був скрутним, побудуйте викрійки спідниці- кльош будинку на папері у вигляді двох півкіл ( без урахування припусків на шви і подгибку) і візьміть з собою в магазин. Навряд чи в магазині вам відмовлять, якщо ви захочете розкласти їх прямо на тканині. Так ви легко зорієнтуєтесь в розкладці викройок і заощадите на витраті тканини.
6
Перед розкриємо деякі тканини потрібно піддати обробці парою або зволожити і просушити, щоб готовий виріб не дало усадку.Для розкрою широкої тканини складіть її навпіл по напрямку часткової нитки лицьовою стороною вниз Варіант розкрою спідниці- кльош за умови, що ширина тканини більш ніж 2R2 + ~ 15см запропонований на ілюстрації до кроку. Викрійку приколіть шпильками і прокреслите по ній пряму лінію крейдою. Лінії припусків на шви (1-1,5див) і припусків на подгибку низу (4-5см) прокреслите пунктиром. Залиште місце для викрійки пояса.
7
Якщо ширина тканини не дозволяє розташувати викрійки спідниці попереднім способом, то розташуйте їх в дзеркальному порядку на полотні, розкладеному цілком. Для цього можна продублювати з паперу ще одну деталь спідниці або викреслити обидві по очереді.Варіант розкрою спідниці- кльош за умови, що ширина тканини менш ніж дві довжини спідниці + ~ 10см наведено на малюнку нижче.
8
З залишилася тканини треба викроїти пояс у напрямку часткової нитки. Заздалегідь прикиньте його розташування на тканини. Розмір пояса: 2 ширини, т.к. його слід вшивати складеним удвічі. Довжина пояса дорівнює обсягу вашої талії + 0,5-1см на вільне облягання + 4-6см на застібку з гудзиком або гачком. Відкладіть отримані відстані на тканини і прокреслите лінійкою прямокутник. Не забудьте відкласти пунктирною лінією припуски на шви пояса по ширині і по довжині по 1-1,5 см з обох сторін.
9
Розкроїте деталі спідниці ножицями строго по пунктирних лініях припусків на шви і подгибку ніза.Стачайте шви спідниці по лініях притачивания блискавки разутюжьте їх праскою. Ушийте застібку-блискавку.
10
З клейовий тканини для корсажів виріжте смугу, рівну складену вдвічі поясу. Пріутюжьте її до вивороту пояса за допомогою вологої тканини або пара. Пояс застрочити з боків і виверніть наявності. Складіть пояс вдвічі і проутюжьте. Перед Прітачіванія пояса злегка пріпосадіть спідницю по лінії талії за допомогою шва з широким стібком. Також можна це зробити вручну прямим швом і злегка потягнути нитку. Спідниця з пріпосаженной лінією талії сидить ідеально на фігурі. Приметайте лицьову сторону пояса (ту, до якої приклеєний флізелін) до спідниці і стачайте шов. Не допускайте навіть дрібних складочок на сходинці. Пристрочите внутрішню сторону пояса будь-яким підходящим для цієї тканини способом.
11
пріпосадіть кромку підгину спідниці ручним швом або широкої машинної строчкою. Приметайте подгибку навиворіт і приутюжьте праскою з пароутворювачем. Перевірте, чи не перекрутилася чи де-небудь лінія низу. Тепер можна пришити подгибку будь-яким підходящим способом (вручну потайним швом, машинної прямий рядком або подгібочним швом) .Сделайте петлю на поясі, пришийте пуговіцу.Отутюжьте виріб. Модна спідниця на всі випадки життя готова!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UPcFkbnViRA