Як розмовляти з підлеглим.

У спілкуванні з підлеглим оптимальним буде дотримання правила золотої середини. З одного боку, не слід допускати панібратства. У будь-яких ділових відносинах існують ієрархія, субординація, а на роботі - коло обов'язків, вимагати виконання яких від підлеглих зобов'язані вже ви. З іншого боку, принижувати свого співробітника неприпустимо, навіть якщо він докорінно неправий.
Вам знадобиться
  • - дотримання стандартів ділового етикету та загальноприйнятих норм ввічливості.
Інструкція
1
Перше, що повинен добре усвідомити будь-який керівник: правило «я начальник - ти дурень» - хибно. Кожна вимога, претензія і т.п. повинні бути аргументіровани.Прі цьому «входить в твої обов'язки» або «не відповідає корпоративним вимогам» служить достатньою аргументацією, але за умови, що дійсно входить і не соответствует.Еслі же працівник довів, що ви в чомусь неправі, визнати це не соромно. Ганебно волати до субординації, розуміючи свою неправоту.
2
Принципове питання для багатьох - як звертатися один до одного: на «ви» чи на «ти». Тут потрібно розуміти, що традиція звернення підлеглих на «ти» і по імені при вимозі відповідного «ви» і імені та по батькові успадкована від партійно-радянського апарату (та й у нинішніх чиновників так прийнято), але до числа кращого вона не відноситься. Якщо в компанії прийнято звернення на «ви», так з підлеглими і слід розмовляти, перехід же на «ти» допустимо тільки взаємний. Так, прийнято, зокрема, в російських підрозділах західних компаній: до начальства звертаються на «ти», а його батькові не знають за непотрібністю. Виняток - тільки якщо від цього не комфортно самому працівникові.
3
На підлеглого неприпустимо підвищувати голос. Те ж саме стосується оскорбленій.Даже від відносно нешкідливих порівнянь в дусі «якості роботи на рівні студента-практиканта» слід воздержіваться.Еслі роботу необхідно переробити, співробітник сам зробить відповідні висновки, достатньо вказати йому на те, що об'єктивно не так.
Універсальні керівництва, створені для управління підлеглими, працюють не завжди. Все залежить від моральних цінностей і індивідуальних рис характеру обох сторін. Проте, роботодавець залишається керівником-лідером, а працівник - підлеглим.
Інструкція
1
Дайте своїм співробітникам відчути, що вони частина великої команди. Надихнете їх своїми ідеями. Кожен з них повинен розуміти, що його робота приносить реальну користь і він - цінний кадр, а не гвинтик в механізмі, без якого можна легко обійтися. Якщо ви прийняли на роботу молодого співробітника, перш ніж нарікати, згадайте про те, як ви самі колись починали свій шлях.
2
Створіть для співробітників технічно обладнані робочі місця. Брак комп'ютерів або окремих кабінетів може негативно позначитися на продуктивності. Не нехтуйте ідеями співробітників, що не важливо, чи будете ви керуватися ними чи ні, прислухайтеся до думки тих, хто просуває ваш бізнес. Можливо, вони самі підкажуть, як знайти спосіб підвищення ефективності праці.
3
Заохочуйте своїх співробітників особистими і командними преміями. Хваліть, якщо бачите старанність і позитивні результати. Пам'ятайте про те, що добре слово приємно навіть кішці, не те, що підлеглому. Слідкуйте за загальною атмосферою в команді, не дозволяйте конфліктів порушити курс компанії або застопорити рух вперед. Будь-які спірні ситуації вирішуйте цивілізованим шляхом.
4
Пам'ятайте про те, що люди схильні запам'ятовувати і розповідати іншим про негативні речі. Наприклад, якщо людині сподобалася піца в одному з кафе, він розповість про це половині своїх друзів і близьких, а якщо не сподобалася - про це дізнається якомога більше людей. Чутки упереміш з не придуманими історіями здатні всерйоз нашкодити положенню справ вашої компанії.
5
Будьте керівником, але не диктатором. Якщо ви хочете належного ставлення до роботи від співробітників, будьте вимогливі і до себе. Покажіть на своєму прикладі, чого ви хочете від них. Досягніть того, щоб підлеглі вас поважали, а не боялися. Не дозволяйте собі порушувати етичні норми. Візьміть до відома цитату з книги «Мотивація в стилі екшн» Клауса Кобьелл: «99% всіх співробітників хочуть виконувати роботу добре. Як вони її виконують залежить від того, на кого вони працюють ».