Як промивати катетер. Як правильно промити Фолеєвський катетер.

Існують захворювання, коли пацієнтам для забезпечення евакуації сечі з сечового міхура потрібно стала катетеризація . Іноді катетер повинен знаходитися в сечовому міхурі кілька днів (наприклад, до або після операції). За відсутності належного догляду тривала катетеризація може призводити до інфікування сечового міхура або нирок і навіть розвитку сепсису. Тому родичам цих хворих важливо вміти правильно доглядати за катетером і промивати порожнину сечового міхура.
Інструкція
1
Ретельно вимийте руки з милом і обробіть їх ватним тампоном, змоченим спиртом. Приготуйте розчин фурациліну самі або придбайте готовий розчин.
2
Чистими руками візьміть одноразовий шприц. Для початку щільно закрийте стерильним ватним кулькою або марлевою серветкою отвір канюлі, а з флакона зі фурациліном налийте трохи розчину в циліндр до рівня останньої мітки на шкалі шприца. Візьміть поршень і частково введіть його в циліндр, а потім, притримуючи лівою рукою циліндр шприца, а правою - поршень, переверніть наповнений шприц поршнем вниз і акуратно, витісняючи повітря, введіть поршень до рівня рідини.
3
Обробіть попередньо катетер фурациліном, візьміть його великим і вказівним пальцями лівої руки. У правій руці тримаєте шприц, заповнений розчином фурациліну. Канюлю шприца обережно вставте всередину катетера (якщо він тонше канюлі) або щільно притисніть до отвору катетера (якщо діаметр катетера товщі, ніж діаметр канюлі). Повільно введіть розчин фурациліну в порожнину сечового міхура.
4
Отсоедините шприц від катетера, дайте витекти введеному фурациліну. Повторіть процедуру знову. У разі, якщо при промиванні катетера пацієнт відчуває дискомфорт, різь або біль внизу живота, значить, тривале перебування катетера привело до запалення уретри. В цьому випадку перед промиванням дезінфікуючим розчином вводите в сечовий міхур 5-10 мл 0,25-0,5% розчину новокаїну (він продається в аптеці у вигляді готового розчину в ампулах). Після введення новокаїну катетер пережміть на 2-3 хвилини, щоб подіяв новокаїн і тільки після цього продовжите промивання.