Як зробити клей.

Клей для використання з різними матеріалами можна приготувати самостійно. Відомий багатьом клейстер з крохмалю і води - далеко не єдиний спосіб приготування домашнього клею.

Інструкція
1

Щоб приготувати крохмальний клейстер для склеювання паперу та картону, залийте картопляну муку (крохмаль) невеликою кількістю води і розмішайте. В отриманий розчин влийте крутий окріп, безупинно помішуючи масу. Клейстер буде готовий, коли він стане прозорим і драглисті. Подібним чином готують і борошняний клей: пшеничне або житнє борошно засипають у киплячу воду і підігрівають на слабкому вогні. Щоб не було грудок, можна використовувати блендер.

Такий клей є екологічно чистим і відмінно підходить для занять з дітьми.

2

Якщо у вас є плитка столярного клею, користуватися їй потрібно наступним чином. Розбийте плитку на шматочки і опустіть в ємність з холодною водою (вода повинна злегка покривати клейові шматочки). Клей набубнявіє за 10-12 годин, після цього поставте ємність на повільний вогонь і нагрівайте, поки клей не розчиниться. Використовувати цей клей потрібно в гарячому стані. Якщо дерево потрібно склеїти з металом, склом, каменем, в столярний гарячий клей додайте деревної золи до утворення густої пасти.

3

Казеїновий клей можна приготувати з порошку казеїну, який продається в магазині, або з сиру або кислого знежиреного молока в домашніх умовах.

1) Додайте до сиру по краплях нашатирний спирт - до тих пір, поки не вийде драглиста прозора маса.

2) Закип'ятіть знежирене скисле молоко і процідіть через папір або марлю . Зауважте в ганчірочку і прокип'ятіть для видалення жиру. Потім розкладіть вийшов казеїн на папері і висушіть при кімнатній температурі. На 10 частин казеїну беруть 1 частину бури і замішують в двох частинах води до отримання тесту, потім додають ще дві частини води. Такий клей можна використовувати протягом 2-3 годин, після чого він стає твердим.

4

Гумовий клей можна приготувати з шматочків м'якої гуми. Спочатку гуму потрібно витримати протягом кількох діб в чистому авіаційному бензині. Одержаний розчин потрібно профільтрувати і залишити в теплому місці до отримання густої маси. Такий клей використовують для склеювання гумових деталей, при цьому вони повинні бути знежирені бензином або ацетоном.

5

Для склеювання шкіри використовують клей з чистого каучуку і сірковуглецю. Розчиніть каучук в сероуглероде і до отриманого розчину додайте невелику кількість скипидару.