Як розвинути здібності свого мозку.

Всі ми, звісно, читали про те, що людина використовує лише десяту частину тих безмежних можливостей, які надані йому природою. Ми лінуємося, і в результаті наш мозок не задіяний і не працює в повну силу. Багато хто скаже, що їм вистачає використовуваних можливостей, але цікаві і неліниві можуть спробувати розвинути здібності свого мозку, щоб поліпшити свою пам'ять і кмітливість. У цьому вам допоможе пропонована гімнастика для розуму.
Інструкція
1
«Качати» розум можна постійно. Задавайте йому завдання і змушуйте вирішувати їх в незвичайних умовах. Спробуйте розвинути обидві свої руки однаково. Користуйтеся не основний своєю рукою при чищенні зубів, їжі, роботою з комп'ютерною мишею. Зауважте очі і наступні півгодини продовжуйте жити як ні в чому не бувало - рухайтеся по квартирі, спробуйте щось сьесть, прийняти душ. Заткніть вуха і прислухайтеся до тих відчуттів, які виникнуть. В таких ситуаціях мозок підключає свої приховані резерви і змушує працювати ті свої ділянки, які раніше не були задіяні.
2
Прекрасна тренування для розуму - вивчення нової мови або освоєння нового інтелектуального процесу. Якщо ви почнете вивчати іноземну мову, то візьміть за правило щодня запам'ятовувати по 5-10 слів. Вивчати можна і мови програмування. Причому, неважливо, який з них, просто змушуйте мозок постійно напружуватися.
3
Розвинути інтелект можна розвиваючи логічне, парадоксальне або аналітичне мислення. Шукайте причинно-наслідкові зв'язки між подіями та явищами, які, на перший погляд, не пов'язані між собою. Складіть два речення з абсолютно протилежним змістом. Спробуйте скласти кілька фраз, які логічно приведуть вас від першого до другого речення. Чим менше вам буде потрібно таких фраз, тим краще.
4
Вивчайте складні алгоритми і виробляєте арифметичні дії з великими числами, вирішуйте головоломки і кросворди. Постійно тренуйте пам'ять і спостережливість. Навіть прогулюючись по вулиці, вважайте, скільки, наприклад, повз вас проїхало машин вітчизняного виробництва та імпортного або скільки чоловіків і скільки жінок попалося вам назустріч.
5
Правильно і збалансовано харчуйтеся, займайтеся рухливими видами спорту, смійтеся і жартуйте. Будьте позитивною людиною і з задоволенням йдіть назустріч всьому новому і цікавому. Розвивайтеся творчо - почніть малювати або писати вірші. Не давайте мозку лінуватися і дуже скоро ви помітите, як ваші розумові здібності поліпшуватися.
Якщо ви добре вчіться в школі, то про вас кажуть, «розумний», «здатний». Але не завжди це так. Вивчити предмет можна, а ось придбати інші розумові навички буває досить складно.
Інструкція
1
Для розвитку розумових здібностей можна порадити декілька способів. Ніколи не переставайте читати. Читайте в будь-якому віці і не тільки розважальну літературу, а й науково-пізнавальну, художню, біографічну, історичну. Це розширить ваш кругозір, ви станете більш образно мислити, у вас з'явиться художній смак. Якщо книга вам відразу здалася незрозумілою, можна відкласти її, а через деякий час прочитати повторно. «Війну і мир» багато хто став сприймати лише в зрілому віці. В школі цей твір саме «проходять», не вникаючи ні в склад, ні в образи, і в сюжет толком теж. Читання допомагає розвитку інтелекту, об'ємнішому мисленню. Адже не дарма говорили, що книга - джерело знань. В інтернеті ви теж знайдете багато чого цікавого, але це вже не те читання.
2
Для розвитку пам'яті можна запропонувати рішення кросвордів, різних головоломок, намагатися запам'ятовувати і переказати те, що ви подивилися або прочитали напередодні, а то й кілька днів тому. Для розвитку уваги можна порадити частіше зосереджуватися на якихось певних завданнях, не відволікатися на стороннє й не дратуватися, якщо вас відволікають, пам'ятаючи про своє головне завдання.
3
Крім того, для розвитку розумових здібностей бажано чергувати розумову і фізичну роботу, хоча б на кілька хвилин. Мозок людини створений так, що і йому потрібен відпочинок, і найкращим відпочинком для нього є фізична робота, в цей момент мозок відключає деякі свої функції, і напруга потроху йде.
Корисна порада
Звичайно ж, щоб стати «розумним», потрібні багато факторів, закладені в людині з дитинства. І розвивати їх треба послідовно, починаючи з «пелюшок».