Як робиться рафінована олія. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Чи знаєте ви, що клітини мозку більш ніж наполовину складаються з жиру? Людина не може існувати без масла - адже в ньому містяться жири омега-6 і омега-3, токофероли (жиророзчинні вітаміни), а також вітамін F. Втім, всі ці видатні якості властиві нерафінованою олив. Рафіновані же призначені для термообробки продуктів, і склад їх більш бідний. Це необхідно для того, щоб при нагріванні масло змінювало свій склад.
Інструкція
1
Розглянемо етапи виробництва рафінованої олії на прикладі олії соняшникової. Виготовлення його починається з переробки сировини. Насіння соняшнику очищають, обсушую, видаляють з них оболонку, після чого подрібнюють. Отриманий продукт називається мятка або мезга.
2
Існує два способи отримання олії з мяткі - екстрагування і віджимання. Перший спосіб менш екологічний, зате масла на виході виходить більше. Оптимальним є отжім.ОтжімСуществует два способи віджиму - холодний і гарячий. Шляхом холодного віджиму отримують масло , багате вітамінами, антиоксидантами. Негативний момент способу полягає в тому, що в масло може потрапити вся агрохімія, що залишилася в семенах.Горячій віджимання. Перед віджиманням мятка нагрівається в жаровнях до температури понад 100 градусів (100-110) Цельсія, одночасно зволожуючи і перемешіваясь.Далее просмажене сировину віджимається в пресах. Після гарячого віджиму масло має запах смажених семечек.Отжатое масло називають «сирим», оскільки після готовий продукт повинен бути відфільтрований і отстоян.ЭкстрагированиеПри виробництві масла методом екстрагування використовують органічні розчинники (екстракційні бензини). Екстрагування роблять у спеціальних екстракторах. Після отримання масла, його відстоюють, фільтрують і відправляють на подальшу переробку.
3
РафінаціяПроцесс рафінації - багатоступінчастий. Перший етап - видалення механічних домішок з продукту. Для цього використовуються фільтрація, центрифугування, відстоювання. Другий етап - гідратація. Процес полягає в обробці масла гарячої (70 градусів) водою. Після гідратації масло стає прозорим. На третьому етапі отримують рафінована недезодорована масло . Для цього з масла видаляють вільні жирні кіслоти.Четвертая щабель - відбілювання. Після нього масло набуває світло-солом'яний колір, оскільки під час відбілювання воно позбувається пігментів (в т.ч. антиоксидантів-картіноідов) .Дезодорація (наступний етап) видаляє з масла практично всі леткі сполуки. В результаті дезодорації масло позбувається запаха.Последній етап - виморожування. В процесі виморожування з масла видаляються рослинні воски, внаслідок чого масло стає абсолютно прозорим, практично безбарвним, які мають власних смаку і запаху.
Зверніть увагу
Масло не є продуктом безстрокового зберігання. Так, розливне масло може зберігатися не більше 1,5 місяців, а фасоване - 6-12 місяців згідно ГОСТ.
Корисна порада
Рослинна олія - своєрідний лакмусовий папірець. Якщо після випитого натщесерце глотка рослинного масла людини нудить - значить, йому пора подумати про чищення печінки.
Рафінація - це, по суті, очистка масла від шкідливих речовин, які, накопичуючись в організмі, можуть викликати найрізноманітніші недуги. Тому рафінувати рослинні масла важливо в цілях порятунку від деяких хвороб. Під час рафінації масло втрачає оригінальний запах і частина корисних речовин, але ця втрата незначна, і по харчовій цінності рафінована і нерафінована масло приблизно однакові.
Інструкція
1
Рафінація масла вчиняється в кілька етапів. В першу чергу відбувається гідратація: з масла усувають слизові та білкові речовини, які псують його смак. Потім, на стадії нейтралізації, масло втрачає важкі метали і пестициди. Після йде відбілювання: масло довго фільтрують, очищаючи від баластних речовин: фосфатидів, воску і фарбувальних компонентів каротиноїдів.
2
Якщо після очищення масло проходить ще й дезодорування, а також виморожування залишків рослинного воску, то воно стає прозорим і повністю втрачає свої первинні смак і запах. Недезодорірованное рафінована масло більш ароматно.
3
Рафіновані масла різних сортів за смаком і кольором дуже схожі, тому рафінована масло часто підробляють: соняшникова, кукурудзяна або оливкова масло можуть розбавити більш дешевими і менш корисними ріпаковим , соєвим або бавовняним. Всі ці масла легко змішуються. Визначити фальсифікацію можна тільки в спеціальній лабораторії. Тому краще купувати рафінована масло від відомих, давно зарекомендували себе.
Зверніть увагу
Термін зберігання рафінованої олії - один рік.
Корисна порада
На думку дієтологів, найкращі способи застосування рафінованої олії - жарка і випічка. При цьому масло не можна перегрівати, тобто доводити до появи над поверхнею киплячій рідини димку (це сигнал про те, що температурний режим порушений, і в їжі почали утворюватися токсичні сполуки). Також шкідливо використовувати масло вдруге.