Як зв'язати шкарпетки для дитини.

Вперше в'язаний дитячий шкарпеточку був знайдений при розкопках давньоєгипетської гробниці, вік якої близько п'яти тисяч років. В даний час технології в'язання носка майже не змінилася. Для в'язання дитячих речей використовуйте саму м'яку пряжу. Вибираючи нитки, грунтувалися на ніжні відчуття своїх рук.
Вам знадобиться
  • - пряжа 70 г;
  • - 5 спиць;
  • - циганська голка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Виміряйте обсяг ноги дитини у щиколотки і помножте це число на 3. Припустимо, обсяг дорівнює 12 см, значить набирати потрібно 36 петель.
2
На панчішні спиці наберіть 36 петель.
3
Рівномірно розподіліть петлі на 4 спиці (по 9 петель на кожну спицю). П'ята спиця - робоча.
4
В'яжіть для халяви за годинниковою стрілкою круговими рядами 4,5 см резинкою. Гумку можна в'язати так: петля лицьова, петля виворітна, петля лицьова, петля виворітна. В кожним круговому ряду лицьові петлі в'яжіть лицьовими, а виворітні виворітними.
5
Потім для п'яти відкладіть петлі другий і третій спиці. Продовжувати в'язання будите на петлях першої та четвертої спиці.
6
Для цього в'яжіть 14 рядів лицьової гладдю, при цьому в кожному другому ряду пров'яжіть з обох сторін по дві петлі разом. Лицьова гладь - всі петлі в'яжіть лицьовими.
7
Тепер з кожного боку п'яти наберіть по вісім петель.
8
Після цього в'яжіть на всіх петлях кругові ряди лицьовій гладдю, при цьому в кожному другому круговому ряду пров'яжіть з обох сторін п'яти три рази по дві петлі разом. У результаті повинно вийти 32 петлі.
9
При довжині стопи 9 см (вимірюйте від середини п'яти) виконайте убавленія для миска наступним чином: безперервно пров'яжіть по дві петлі разом лицьовою. Зменшення петель потрібно робити до того моменту, поки на кожній спиці не залишиться по одній петлі.
10
Робочу нитку відріжте, залишивши довжиною 10 см.
11
В голку всуньте кінчик нитки. Просмикніть голкою відкриті петлі зробіть вузол. Затягніть нитку туго.
12
Акуратно заправте залишився хвостик всередину носочка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0Au-oyn8FC8
Зверніть увагу
Розмір халяви, стопи в'яжіть щодо розмірам ноги дитини.
Корисна порада
При в'язання носка можна застосовувати жакардові візерунки.