Як просвердлити отвір в плитці.

В процесі домашнього ремонту ви постійно стикаєтеся з різними технологічними труднощами. Одна з них - свердління отворів у керамічній плитці , які необхідні для установки навісних меблів та інших конструкцій у ванних кімнатах, кухнях і інших приміщеннях. Як правильно просвердлити отвір в плитці , уникнувши розтріскування і псування поверхні?
Інструкція
1
Розмітьте місця для майбутніх отворів в плитці і наклейте на них одну-дві смуги малярського скотча. Встановіть в дриль конічне побідитові свердло і в процесі свердління регулярно змочуйте його у воді.
2
Свердлите отвори в плитці тільки на малих обертах дрилі. Такий спосіб дозволяє просвердлити рівні й акуратні отвори, не пошкодивши плитку навколо робочої області. Якщо ж вам необхідно просвердлити більші отвори для розеток або вбудованих освітлювальних приладів, використовуйте насадку типу «балерина», яка одягається на перфоратор.
3
Точно так же включайте перфоратор на низьких оборотах і акуратно просвердлюють отвір на насадки потрібного діаметра.
4
Також ви можете використовувати спеціальне алмазне свердло, але для того щоб отвори вийшли акуратними, а на плитці не залишилося подряпин, виготовте шаблон, який буде фіксувати положення свердла і не дасть йому зміщуватися щодо центру майбутнього отвору.
5
Свердлите плитку алмазним свердлом, постійно доливаючи на свердло воду і не сильно натискаючи на поверхню плитки дрилем. Як шаблон ви можете використовувати шматок плитки або скла, вже просвердлений цієї дрилем.
6
Готове отвір не дасть свердла відхилятися від потрібного напрямку. Не забувайте поливати алмазну коронку водою - тільки за такої умови вона здатна давати рівне отвір з акуратними краями.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OY7UfvrAP_Y
Отвір в плитці необхідно зробити для фіксації на стіні різних предметів. Наприклад, щоб навісити поличку або зміцнити держатель для рушників. Небезпека полягає в тому, що плитка може дати тріщину, і її треба буде замінити. Щоб запобігти такій ситуації, підготуйтеся до свердління отвору в кераміці.
Вам знадобиться
  • - плитка;
  • - дриль;
  • - свердла по кераміці (склу) необхідної вам товщини;
  • - лейкопластир;
  • - маркер;
  • - вода.
Інструкція
1
Визначте місце, де необхідно просвердлити отвір. Розмір свердла підберіть залежно від дюбеля. Врахуйте, що дірочка повинна бути трохи більше в діаметрі, ніж дюбель.
2
Використовуйте спеціальні свердла по кераміці і склу. В їх основі знаходиться сталевий пруток, а ріжучий елемент - спеціальна заточене перо. Вони можуть бути покриті емаллю. Не ризикуйте плиткою, користуючись інструментом, призначеним для свердління отворів в бетоні. В цьому випадку не можна гарантувати збереження керамічної поверхні - є велика вірогідність появи тріщин.
3
Для свердління отвору виберіть дриль без удару або відключіть ударні функції. Встановіть в патрон дриля свердло по кераміці (склу). Піднесіть інструмент до позначки на плитці , де треба зробити отвір. Щоб спочатку свердел не зсковзувало, приклейте на необхідне місце шматочок лейкопластиру. Також можете, піднісши свердло до плитці , прокрутити рукою патрон. Так ви зробите невелике поглиблення, яке не дозволить свердлу зрушитися з місця.
4
Свердлити краще на високих оборотах. Встановіть даний параметр на своїй дрилі за допомогою спеціального регулятора. Під час свердління уважно стежте за процесом. Не натискайте з силою на дриль. Періодично виймайте свердло з отвору. У разі сильного нагрівання, остудіть його водою. Рекомендується змочувати і сам отвір. При сильному нагріванні всього інструменту зробіть перерву в роботі (хвилин на 15).
5
Якщо в бетоні під плиткою необхідно зробити глибокий отвір (наприклад, для спеціального кріплення), змініть керамічне свердло на свердло по бетону. Зверніть увагу, що воно повинно бути менше діаметром. При виборі аналогічного діаметру свердла на плитці утворюються тріщини. Наприклад, якщо свердло по кераміці було номер 8, то по бетону використовуйте номер 5 або 6.