Як здавати правильно іспити.

Іспит - це не тільки перевірка знань, а й випробування на міцність. Успішне складання іспиту визначає багато чого: чи приймуть в інститут, чи не забрати в армію, чи візьмуть на роботу ... Саме тому так важливо буває не завалити іспит. Як правильно підготуватися до іспиту, як впоратися з хвилюванням, як вести себе з викладачем?
Інструкція
1
Ретельно підготуйтеся до іспиту. Майте на руках список екзаменаційних тем, список питань. Пам'ятайте про терміни, наданих вам для підготовки до іспиту. Визначте, чи достатньо у вас часу на підготовку.
2
Складіть план підготовки. Хоча б приблизно розподіліть, що і в який день ви повинні будете вивчити. Грамотно враховуйте свої сили.
3
Час від часу повторюйте пройдений матеріал. Має сенс відвести в плані час для повторення конкретних тем.
4
Якщо на іспиті очікуються задачі, розгляньте основні принципи вирішення задач по зазначених темах.
5
Чи не запізнюйтесь на іспит. Заздалегідь продумайте, у скільки ви прокинетеся, ніж ви поснідаєте, у скільки необхідно вийти. Підготуйте чисту, красиву, але не викликає одяг. Тим самим ви забезпечите собі позитивне ставлення з боку викладачів. Будьте чемними, тактовними, намагайтеся зрозуміти точку зору викладача.
6
Якщо іспит проходить у вигляді тесту, вирішите спочатку ті завдання, які здадуться вам досить легкими. Як правило, такі завдання знаходяться на початку тесту. Якщо якесь завдання не виходить, не сидите над ним занадто довго, переходите до іншого. До завдання, який викликав складності, ви зможете повернутися пізніше, якщо у вас залишиться час.
7
Якщо іспит проходить у вигляді співбесіди або усної відповіді, враховуйте психологічне взаємодія між вами і викладачем. Дивіться викладачеві в очі, відповідайте впевнено і спокійно. Покажіть викладачеві вашу зацікавленість в предметі.
8
Дізнавшись свою оцінку, подумайте, чи згодні ви з нею. Якщо ви вважаєте, що могла мати місце помилка викладача або упередженість при виставленні оцінки, подайте на апеляцію. Але будьте обережні: на апеляції можна як поліпшити, так і погіршити оцінку. Подумайте, чи є у вас шанс підвищити оцінку, і як ви будете це робити. Якщо у вас попереду ще багато іспитів, то, можливо, відмовою від апеляції ви не тільки заощадите свої сили, але й дасте собі більше часу для підготовки до наступного іспиту.
Корисна порада
Іспити - відповідальна пора, що вимагає від вас великих витрат сил та енергії. Для допомоги організму пийте вітаміни, намагайтеся добре харчуватися. Влаштовуйте іноді перерви, гуляйте, дихайте свіжим повітрям.