Як продати товар по телефону. правила спілкування по телефону з клієнтами.

Багато компаній вважають продажу по телефону одним з найефективніших видів продажів. При продажах по телефону оператору вдається налагодити зворотний зв'язок з клієнтом, за досить короткі терміни поінформувати його про товарі чи послузі і продати його. Але щоб продажі по телефону були ефективними, необхідно знати певні правила спілкування з клієнтами з приводу товару або послуги.
Інструкція
1
Зазвичай продажу по телефону ділять на два види: продажу товарів і послуг бізнесу (B2B) і продажу товарів чи послуг безпосередньо клієнтам-фізичним особам (B2C). Продажі по телефону B2B, як правило, являють собою більш складний процес, ніж продажі по телефону B2C. Дзвінок в компанію - це спочатку якась розсилка, інформування клієнта про наявність певного товару і його корисності для компанії. Він має на меті вихід на переговори з клієнтом, оскільки навряд чи бухгалтер чи інше потенційно зацікавлена в вашому товарі особа в компанії відразу прийме рішення про покупку даного товару для компанії.
2
Не секрет, що багато компаній недолюблюють тих, хто намагається продати їм що-небудь по телефону і дають розпорядження секретарям не розмовляти з операторами. Як же вийти на бухгалтера або тим більше на генерального директора компанії? Тут потрібно пам'ятати декілька способів: 1. не потрібно чітко говорити, що ви продаєте той чи інший продукт. Секретарю досить почути, що ви телефонуєте, наприклад, "з питання поставок обладнання" .2. важливо здатися "великою людиною". Оператор на телефоні - він завжди трохи артист. Якщо ви скажете дуже діловим тоном "добрий ранок, з'єднайте мене, будь ласка, з Петром Петровичем", то вас, швидше за все, з'єднають. На прохання представитися достатньо відповісти, що Петро Петрович в курсі, хто ви.3. якщо ви точно не знаєте, як звуть людину, що відповідає за прийняття рішень про покупку товару, який ви продаєте, то буде розумно запитати у секретаря, хто в компанії відповідає за такі рішення і попросити з'єднати з ним. Знову ж, не варто відразу починати розповідати про свій товар.В подальшому, при переговорах з тим, хто приймає рішення, ваша мета - розповісти про товарі і призначити зустріч. Важливо пам'ятати, що ваш співрозмовник напевно дуже зайнятий і не налаштований говорити з вами, тому думки потрібно викладати чітко і коротко.
3
Продажі по телефону B2C мають на меті швидку продаж товару або послуги за один дзвінок. Оператор повинен не просто проінформувати клієнта про товарі, а й за короткий час спробувати довести йому, що саме даний товар потрібен саме даному клієнту. За дзвінком повинна в ідеалі слідувати зустріч з клієнтом і продаж йому товару. Тут дуже важливо вміти користуватися нестандартними підходами до клієнтів і швидко дізнаватися інформацію про них, яка допоможе умовити клієнта купити товар. Приміром, оператор, який хоче продати досить дорогий пилосос, чуючи на іншому кінці трубки дитячі голоси, повинен скористатися тим, що у клієнта є діти і зробити упор на те, що пилосос чистить килими так добре, що діти можуть грати на ньому - в відміну від інших пилососів.
4
Важливо правильно вибирати час свого дзвінка. У компанії найкраще дзвонити вранці і після обіду, оскільки в цей час і секретарі, і керівники почувають себе найбільш розслаблено. Обдзвонювати квартири розумніше вдень або ввечері після вечері, але не пізно.